Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Top 5 tipů, jak pečovat o vlasy na podzim?

Podzim už je tady, výrazně klesla teplota a naše vlasy trpí vlivem povětrnostních podmínek. Prozkoumali jsme problémy s vlasy, které se nejčastěji objevují během podzimního období. V našem článku vám řekneme, jak pečovat o vlasy a také probereme tipy, jak udržet zdraví a krásu vlasů v chladném období.

Kvalitní péče o vlasy rozhodně nemůže být omezena pouze na používání šamponu. Jde o vícestupňový proces, který by měl zahrnovat použití nekolika přípravků ve správném pořadí. Prostudovali jsme hlavní faktory, které stav vlasů zhoršují a představujeme vám 5 tipů pro podzimní péči.

Vyživující masky

Masky pomohou obnovit sílu vlasů, krásu a také urychlit jejich růst. Vlasy a pokožka hlavy trpí nejen mrazem venku, ale i příliš suchým vzduchem v místnostech. Proto je nutné používat vlasové přípravky obsahující výživné látky – oleje, masky a séra.

Péče o kudrnaté vlasy by měla být o něco účinnější, proto doporučujeme navíc do šamponu a kondicionéru přidat pár kapek oleje nebo vitamíny. Nezapomeňte hydratovat i pokožku hlavy a nechejte přípravky působit o něco déle, aby byl účinek patrný.

Dejte přednost kartáčům vyrobeným z přírodních materiálů

Potřebujete je, aby nedošlo k nadměrné elektrifikaci vlasů. Odstraňují elektrifikaci, zlepšují celkový vzhled vlasů a také pomáhají předcházet roztřepeným konečkům. Během chladné sezóny se také doporučuje vynechat všechny přípravky se syntetickým složením.

Vitamínové komplexy

Do svého jídelníčku určitě zařaďte potraviny pro posílení imunity. Nezanedbávejte však vitamínové komplexy. Již po týdnu nebo dvou si všimnete, že vlasy začaly méně vypadávat, vrátil se lesk, zrychlil se jejich růst. Pamatujte si, že užívání vitamínů je velmi důležité, vždyť nedostatek užitečných prvků negativně ovlivňuje vlasy.

Pravidelné masáže hlavy

Masáž hlavy stimuluje krevní oběh, růst vlasů a také usnadňuje styling. Odborníci doporučují používat esenciální oleje pro lepší efekt, například levandulový, heřmánkový, šalvějový. Dvě až tři minuty masáže zlepší krevní oběh a umožní vám nadzvednout vlasy u kořínků.

Noste čepici

Odborníci doporučují nosit během chladného období čepice, které ochrání vaše vlasy a udrží je zdravé. I když se vám zdá, že čepice kazí váš vzhled, v chladném období se bez něj neobejdete. Pokrývka hlavy chrání vlasové kořínky a pokožku hlavy před náhlými změnami teploty a  následným zhoršením stavu vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top 5 tipů, jak pečovat o vlasy na podzim?