Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Tipy na výlety pro rodiny s dětmi – Český Krumlov, Jeseníky a Beskydy

Český Krumlov

Český Krumlov se může pochlubit středověkým centrem, muzeem voskových figurín, grafitovým dolem nebo některou z rozhleden.

Dřevěná rozhledna Granátník vysoká 5 metrů nabízí výhled do malebného údolí Vltavy, Hlubokou, České Budějovice, Novohradské hory a kláštera Zlatá Koruna. Dojít se sem dá naučnou stezkou Granátník.

Zámek Český Krumlov je zámkem i hradem zároveň. Stal se druhým největším hradním a zámeckým komplexem v Čechách, národní kulturní památkou a zapsal se i na seznam Světového dědictví UNESCO. V roce 2014 se dokonce stal třetím nejnavštěvovanějším hradem či zámkem České republiky.

Čeká tu na vás také skvělé ubytování Český Krumlov, kde se jistě budete cítit pohodlně.

Jeseníky

Jeseníky, též často zvané Východní Sudety, je oblast rozkládající se na pomezí polského a českého Slezska. Na západě u obce Heřmanice u Králík dále navazuje na Orlickou oblast. Těšit se zde můžete z přírodních krás, historických i technických pokladů. Stojí za návštěvu v létě i v zimě.

V bazénu dlouhém 50 metrů se v horkých letních dnech schladíte jak vy, tak i vaše ratolesti. V areálu jsou k zapůjčení míče, pálky i slunečníky. Pokud už budete mít vody dost, koupaliště Jeseník dále nabízí například hřiště na nohejbal a plážový volejbal.

Po zelené turistické stezce se dostanete na skalní seskupení Medvědí kámen, kde se stejnojmenná vyhlídka nachází. Lze z ní dohlédnout na hřeben Rychlebských hor a při dobré viditelnosti též na okolí Žulové a Vápenné. 

Chcete se sem přijet pokochat? Najděte ubytování Jeseníky a vyberte to pravé pro vás. 

Beskydy

Beskydy jsou vnější částí horského pásma Karpat, které se rozkládají jak na území Česka, tak i Polska a Slovenska. Součástí moravských Beskyd je od roku 1973 Chráněná krajinná oblast Beskydy.

Zajímá vás malebná historická obec Velké Karlovice? V jejím srdci se můžete dozvědět vše o lisovaném a foukaném skle, životě Valachů, zpracování vlny nebo třeba výrobě ovčího sýru. Na krásné půdě Karlovského muzea se pravidelně nacházejí výstavy výtvarného umění. 

V malé obci Ruda se nachází překrásný římskokatolický kostel Panny Marie Sněžné. Díky jeho kráse se v roce 2018 oficiálně stal národní kulturní památkou. Pokud si chcete užít jeho atmosféru plnými doušky, vydejte se k němu první neděli v srpnu, kdy se každoročně koná mše k svátku Posvěcení římské baziliky Panny Marie Sněžné.

Ubytování Beskydy vám poskytne příjemné prostředí na odreagování a odpočinek po celodenním výletu.

Přemýšlíte nad tím, kde se ubytovat? Máme pro vás několik tipů:

  • Hotel – oceníte při touze odpočinout si, nemusíte se totiž o nic starat. Můžete surfovat zdarma na internetu, dívat se na televizi či si s sebou vzít domácího mazlíčka (pokud to hotel povoluje). Zaručeně si zde užijete bezstarostnou dovolenou.
  • Penzion – oceníte rodinnou atmosféru, krásné pokoje a servis, který nabízí. Navíc i ušetříte.
  • Apartmán – jako rodina jistě využijete toto prostorné ubytování, k dispozici budete mít vlastní kuchyň, obývací pokoj, ložnici a koupelnu. Budete se tu cítit jako doma.
  • Chata a chalupa – pro úplné soukromí pro celou rodinu ideální, prostorné a praktické ubytování. Pro děti se tu často nachází i hřiště s klouzačkou, takže se vaše ratolesti rozhodně nudit nebudou.

Další tipy na ubytování najdete na portále Hauzi.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na výlety pro rodiny s dětmi – Český Krumlov, Jeseníky a Beskydy