Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Tipy a triky: Líčení pro maminky na mateřské

Dny na mateřské se nedají moc dobře plánovat, většinu času víceméně přizpůsobujete potřebám dítěte, které se zrovna na procházce vymáchalo v bahně nebo vám přesnídávku vrátilo na bílou košili. Pendlujete mezi domovem, parkem a dětským hřištěm a chcete dobře vypadat a mít takový make-up, o který se nemusíte starat a s nímž máte jistotu, že zůstane nerozmazaný, ať už si na vás den připraví cokoliv.

Kvalitní produkty a přirozený vzhled jsou sázkou na jistotu

Maminkovské líčení musí projít zátěžovým testem péče o dítě, aby vydrželo i v těch nejhorších chvílích. Vsaďte na odolné produkty, které se doporučují například při sportu, a vždy pleť na make-up důkladně připravte. Ať už vás dítě dojme, nebo se rozbrečíte zoufalstvím, voděodolná řasenka vás podrží v obou případech. Na líčení často nezbývá příliš času, a proto je třeba osvojit si jeden až dva looky, které dokážete vykouzlit během pár minut. Myslete na přirozenost, hlavní je cítit se dobře.

Jednoduché líčení pro maminky

Pokud vás při líčení tlačí čas, snažte se jednotlivé kroky co nejúčinněji spojit dohromady. K dosažení dlouhodobého výsledku bez viditelných změn je velmi důležitá fixace líčení.

  • Na vyčištěnou pleť použijte podkladovou bázi – krémovou nebo ve spreji, podle toho, která je vám příjemnější.
  • Korektorem o pár tónů světlejším, než je váš tón pleti, zakryjte kruhy pod očima. Stačí malé množství produktu a prsty, štětcem či houbičkou jej rozetřít.
  • Pleťový denní krém smíchejte s pár kapkami tekutého bronzového rozjasňovače, čímž pokožce dodáte zdravé opálení a lesk.
  • Naneste voděodolnou řasenku a řasy důkladně rozčešte.
  • Na líčka aplikujte trochu tvářenky, ať máte po celý den ve tváři barvu.
  • Zafixujte sprejem nebo pudrem a máte hotovo.

Pokud od líčení požadujete více krytí, sáhněte po make-upu, který společně s korektorem zakryje jakékoliv nedokonalosti na pleti způsobené stresem, nevyspáním nebo hormony.

Pečujte o své tělo a probuďte svou vnitřní krásu

Během těhotenství i po porodu dochází v těle k velkým změnám, které se často promítají do kvality pleti a vlasů. Nezoufejte, jde o normální proces a časem se vše vrátí zpět do normálu. Poraďte se s lékaři a nasaďte vitamíny, které zmírní dopady hormonálních výkyvů. Líčením můžete ledaco zakrýt, tak si hezkým make-upem dodejte sebevědomí, když je třeba. Jinak ale pamatujte, že není třeba být k sobě přehnaně sebekritická.

Veronika Decsy
Copywriter
Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy a triky: Líčení pro maminky na mateřské