Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Svítící boty pro dítě – Jsou bezpečné?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

11. 10. 2022

Hitem této sezóny budou jednoznačně svítící dětské boty. Někteří rodiče se však obávají, zda jsou tyto boty pro děti bezpečné. Na následujících řádcích se tak na svítící boty pro děti podíváme pěkně zblízka. Povíme si, podle jakých kritérií se při výběru obuvi řídit, ale i to, jaké kousky budou trendy. Čtěte a inspirujte se s námi!

Co jsou to svítící boty pro děti a jsou bezpečné?

V této sezóně budou jasným trhákem dětské svítící boty. Děti barvy milují a svítivé kousky jsou pro ně jako magnet. Rodiče jsou při výběru dětské obuvi často zdrženlivější a zajímají se především o kvalitu zpracování obuvi. Svítící boty však seženeme v opravdu kvalitním provedení. Blikající diody jsou v dětské obuvi šetrně zapracovány a boty jsou voděodolné. Důležité je samozřejmě to, abychom si vybrali kvalitního výrobce dětské obuvi. Nejlépe tak uděláme, zaměříme-li se na ověřené světové značky. Kvalitní svítící značkové boty seženeme např. v oblíbeném e-shopu CCC. Zde s výběrem dětské obuvi nešlápnete vedle. Aby dětem vydržely svítící boty sloužit déle než jednu sezónu, měli bychom o obuv vhodně pečovat. O tom se dočtete níže. Vhodné boty pro děti by pak měly mít vždy dobře odpruženou podrážku, která bude vhodně tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Také je důležité, aby měly dětské boty prodyšný svršek. Kvalitní jsou zejména kousky s funkční membránou. Ta pomáhá odvádět pot od chodidel a děti jsou tak v suchu a v teple za každého počasí.

Svítící boty

Z jakého materiálu vybírat dětské svítící boty a jak o ně pečovat?

Na trhu jsou k mání dětské svítící boty z přírodních i ze syntetických materiálů. V posledních letech vítězí na plné čáře ty z přírodní kůže. A není se čemu divit. Svítící boty z přírodních materiálů mají mnoho výhod. Jsou nejen odolné, ale také vysoce módní a udržitelné. Udržitelný způsob života není cizí velkým světovým značkám. Rozhodně je tak z čeho vybírat. Boty z přírodní kůže pak mají ještě jednu velkou přednost. Po chvilce nošení se dokonale přizpůsobí specifickému tvaru dětského chodidla. Přírodní kůže má totiž tendenci k rozpínání. Také syntetické kousky jsou však v dnešní době na velmi vysoké úrovni. Záleží tedy především na tom, co vám a vašemu dítěti vyhovuje. Pro zvýšení životnosti svítící obuvi k ní přikupte i kvalitní impregnaci, ochranný krém v neutrální barvě a čistící pěnu, pastu nebo gel. Zmíněné obuvnické doplňky lze nakupovat např. v kamenných prodejnách CCC. Společně s obuví jsou tu k mání obuvnické ochranné prostředky i módní doplňky pro děti.

V jakém designu volit dětské svítící boty?

Pokud chceme, aby byly naše děti ve škole in, můžeme jim pořídit svítící boty v trendy přírodních nebo v pastelových barvách. Vsadit však můžete i na černou nebo bílou klasiku. Černé a bílé boty děti snadno sladí i s pestrobarevnými oděvy nebo s oblečením se vzory a s motivy. Letos pofrčí ty zvířecí a květinové. Svítící boty pro děti mohou mít na sobě vyobrazené i oblíbené animované postavičky. Pro starší děti se pak nabízí varianty s hvězdičkami či s dalšími hravými motivy. Blikající diody jsou zabudované zejména v podrážce obuvi. Při chůzi se tak aktivují a děti s obuví vyloženě zazáří. Kvalitní kousky v trendy odstínech jsou dostupné i v obchodech CCC. Děti si svítící boty zkrátka zamilují.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svítící boty pro dítě – Jsou bezpečné?