Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Svatební plánovač: Na co nezapomenout před svatbou?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

19. 10. 2021

Svatba je pravděpodobně největší společenskou událostí v životě snoubenců, a proto stojí za to, věnovat jí patřičnou pozornost. Bez podrobného plánu a pečlivé organizace se tedy neobejdete. Na co byste rozhodně neměli zapomenout?

Svatební fotograf

Najít dobrého svatebního fotografa už dnes není takový oříšek jako kdysi. Klíčovou roli hraje váš vkus a duch, ve kterém chcete, aby se nesly výsledné fotografie. Zkuste se tedy před výběrem fotografa zamyslet nad tím, jak by snímky z vašeho velkého dne měly vypadat. Podle daného stylu následně oslovte svatebního fotografa, jehož dosavadní práce odpovídá vašim představám.

TIP: Nezapomeňte, že svatební fotograf s vámi bude od rána až do pozdního večera. A protože pravděpodobně nestojíte o to, aby mu během focení kručelo v žaludku, myslete na něj, až budete plánovat svatební hostinu, a zahrňte ho mezi hosty.

Svatební místo

Krásných a jedinečných svatebních míst je po celé České republice nepřeberné množství a některá jsou zarezervovaná i dva roky dopředu. Proto by zařízení toho, kde se bude vaše svatba odehrávat, mělo být jednou z předních položek vašeho to-do listu.

Zamyslete se nad tím, kolik hostů budete chtít pozvat, a co je možná důležitější, zda budete chtít uspořádat jednodenní, či naopak delší oslavu vašeho sňatku. Svatby, které probíhají od pátku do neděle, jsou totiž aktuálně velkým trendem, a pokud se pro tuto variantu rozhodnete, měli byste promyslet případné ubytování hostů.

TIP: Informujte se, zda v daném svatebním místě trvají na dodržování nočního klidu. Přece jen se jedná o největší (a pravděpodobně i nejdražší) večírek vašeho života a pravděpodobně nechcete, aby vám zábava končila s desátou večerní. 

Oddávající a matrikář

Ve chvíli, kdy budete mít rezervované místo, budete mít i stanovený termín svatby. Ten byste si měli rezervovat na matrice, a to ideálně 10 měsíců před svatbou. Zjistěte si, ke které městské části či obci patří místo, které jste si ke sňatku vybrali, a vyhledejte si kontakt na obecní úřad či matriku. Zavolejte tam a zeptejte se, jak probíhá rezervace termínu svatby. Stejně tak byste měli postupovat v případě oddávajícího, a to zejména pokud máte v hledáčku oblíbeného faráře či farářku.

Svatební šaty a oblek

Tato položka je pravděpodobně jednou z těch, na které se budoucí nevěsty těší nejvíce. Zkoušení šatů a užívání si momentu, kdy se žena cítí jako princezna. Svatební šaty však rozhodně patří k záležitostem, které je vhodné řešit s dostatečným předstihem. Je totiž možné, že na vámi vysněnou róbu má spadeno vícero nevěst. Proto si domluvte termín zkoušení šatů minimálně půl roku před konáním svatby. Předejdete tak tomu, že už by ty pravé šaty byly zamluvené.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební plánovač: Na co nezapomenout před svatbou?