Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Superpotraviny jsou klíčem k vašemu zdraví

Superpotraviny jsou v poslední době jedním z nejčastěji skloňovaných termínů v oblasti výživy a zdravého životního stylu. Jsou však skutečně tak skvělé, nebo jde jen o marketingový trik? A vlastně, co je to superpotravina?

Jaké jsou účinky superpotravin na lidské zdraví?

Vysoký obsah vitamínů a minerálů obsažených v superpotravinách pomáhá tělu bránit se nemocem a udržovat vás zdravější. Pokud jsou tyto potraviny zařazeny do vyvážené stravy, mohou podpořit srdce, hubnutí, zvýšit hladinu energie a dokonce zpomalit účinky stárnutí.

Antioxidanty obsažené v mnoha superpotravinách mohou pomoci předcházet rakovině, zatímco zdravé tuky mohou snížit riziko srdečních onemocnění.
Vláknina, která se rovněž nachází v mnoha superpotravinách, může pomoci předcházet cukrovce a zažívacím problémům, zatímco fytochemikálie mají řadu zdravotních přínosů včetně snížení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Superpotraviny jsou také známé tím, že chrání orgány před toxiny, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, regulovat metabolismus a léčit záněty.

Superpotravinám se obsáhle věnuje web Jakvkuchyni.cz, na kterém najdete nejen spoustu chutných receptů a návodů, jak připravovat jídla s použitím superpotravin, ale také mnoho dalších informací o zdravém životním stylu, nevyjímaje taková témata, jako je ekologický přístup ke stravování a k životu nebo třídění a recyklace odpadu.

Kolik stojí superpotraviny

Jako superpotraviny se často označují různé exotické suroviny, jako například açaí, goji, maca apod., které jsou poměrně drahé.

Lze je však poměrně snadno nahradit ovocem a zeleninou, které rostou v našich podmínkách a koupíte je levně v každém supermarketu. Například špenát, červená řepa, kurkuma, česnek nebo tučné ryby jsou levné, dostupné a svým obsahem antioxidantů si s exotickými surovinami nijak nezadají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Superpotraviny jsou klíčem k vašemu zdraví