Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Strie po těhotenství nemusí zůstat napořád

Těhotenství přináší nejen spoustu radosti, ale také běžných těhotenských starostí, se kterými se nastávající maminky s větší či menší mírou nadšení potýkají. K těmto typickým těhotenským potížím patří například strie nebo padání vlasů. Čím je to způsobeno a co se s tím dá dělat?

Strie v těhotenství a jejich prevence

Strie v těhotenství se objevují poměrně často, bohužel častěji než by ženám bylo milé. Jde o nevzhledné jizvičky, které vznikají jako důsledek napínající se kůže kvůli rostoucímu bříšku a přibírání na váze. Strie se neobjevují pouze na břiše, ale také na stehnech a zadečku. Protože dochází k praskání elastických vláken pokožky, je žádoucí zvyšovat pružnost pokožky, aby se to dělo co nejméně. Proto řada žen preferuje efektivní kosmetické prostředky proti striím, protože právě správná prevence pomáhá snížit riziko vzniku strií na minimum. Strie v těhotenství tak nemusí zůstat napořád, protože vlastně vůbec nevzniknou, anebo jen ve velmi malé míře.

Vynikajícím prostředkem proti striím jsou například různé přírodní oleje, které zvyšují přirozenou elasticitu pokožky a posilují pevnost kolagenových vláken. Patří mezi ně například arganový olej, ale i celá řada dalších kvalitních přírodní olejů lisovaných ze semen.

Padání vlasů v těhotenství a po porodu

Strie v těhotenství ale nejsou jediným problémem nastávajících maminek. Mezi další typické těhotenské potíže patří padání vlasů, které je častým následkem vyčerpání zásob vitamínů a minerálů v organismu. Prvky a vitamíny těhotná žena potřebuje především pro zdravý vývoj plodu a vlivem velkých ztrát i hormonálních změn pak dochází k padání vlasů v těhotenství a zejména také po porodu – v období kojení. Je tedy potřeba dbát na správnou životosprávu a mít dostatek živin, vitamínů a minerálů ve stravě – ale také zevní péče o vlasy je důležitá.

Padání vlasů v těhotenství může také vyřešit revitalizační sérum nebo vhodné tonikum proti padání vlasů. Zaměřte se na kvalitu a dopřejte si jak vnitřní péči o své tělo a jeho zdraví, tak také zevní péči v podobě vaší oblíbené kvalitní kosmetiky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Strie po těhotenství nemusí zůstat napořád