Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

Stázka (43): Přistihla jsem syna se spolužačkou. Je jim třináct

Jednoho dne to přijde. Vaše malé děťátko vyroste a poprvé se zamiluje. Už nebudete středobodem jeho vesmíru. Dříve či později se všechno změní. Třiačtyřicetiletá Stázka ale nečekala, že to přijde až tak brzy. Nečekala, že její třináctiletý syn už bude chtít sexuálně experimentovat a že ho přistihne v jeho pokoji v objetí se spolužačkou. Co teď? Stázka mu ještě ani nevysvětlovala, jak se nasazují kondomy…

Kdyby se to stalo mně, dostala bych pár facek

Byl to docela trapas. Vůbec jsem nevěděla, jak se zachovat. Kdyby se to stalo mým rodičům a načapali by mě ve třinácti v posteli s klukem, profackovali by nás oba. Dneska je ale jiná doba a já spíše měla potřebu se Láďovi omluvit, že jsem mu bez zaklepání vešla do jeho pokoje. Stalo se to jednou v podvečer, když jsem přišla ze cvičení a nikdo jinak nebyl doma. Starší dcera byla zrovna u kamarádky a měla tam přespat, manžel na odpolední. Nenapadlo mě, že by měl Láďa návštěvu. Byla jsem ten den tak unavená, že jsem si ani nevšimla, jestli jsou dole pod schody cizí boty, ale vsadila bych se, že tam ani nebyly.

Automaticky jsem chtěla zjistit, co nového, jestli Láďa večeřel a má úkoly do školy a zda nic nepotřebuje, protože jsem hodlala vletět do sprchy a pak sebou prásknout k televizi a počkat na manžela, abychom mohli zalézt společně do postele.

Obvykle klepu, je to slušnost. I dcera je zvyklá, co kdyby se náhodou převlíkala a vstoupil by jí tam táta? Dneska jsem na to nějak zapomněla. Slyšela jsem ze synova pokoje hudbu, tak mě napadlo, že by klepání stejně neslyšel. Navíc jsem měla pocit, že dveře stejně nějak nebyly dovřené. Ale zaklepat jsem měla, to ano. Mohl třeba dělat cokoliv, při čem by chtěl mít soukromí. No a právě tohle vlastně dělal. Akorát ne sám. Když jsem opatrně otevřela dveře a nahlédla dovnitř, v pokoji bylo přítmí, hrála hudba a na Láďově posteli se zmítalo klubko dvou, naštěstí oblečených, dětí, které se líbaly.

Martina (34): Máme spolu dítě, milujeme se, ale žijeme každý v jiném bytě

Rychle jsem se omluvila a odešla

Úplně mi bylo trapně a chtěla jsem rychle opustit místnost, aby si mě nevšimli. Ale pozdě. Slečna si všimla. Rychle jsem se omluvila, odešla a zavřela za sebou dveře. Očekávala jsem, že za chvíli bude slečna odcházet a Láďa přijde za mnou dolů do kuchyně. Legrace by byla, kdyby pokračovali dál, jako by se nechumelilo a měli mě úplně na háku. Můj syn je ale slušně vychovaný a moc dobře si uvědomoval, že tohle není jenom tak. Slečna na chodbě zakrátko hlasitě pozdravila a zabouchla za sebou dveře. Láďa přišel za mnou do kuchyně, dle očekávání.

„To ani slečnu nedoprovodíš?” prohodila jsem. Láďa se tvářil dost trapně, otevřel ledničku a cosi v ní štrachal. Zeptala jsem se ho, jestli si chce o tom promluvit. Odpověděl, že není o čem. Když viděl, že jsem v klidu a nebude kravál, bylo vidět, že z něj napětí spadlo. Zeptala jsem se ho jen, kdo to byl, jestli jeho přítelkyně. Odpověděl, že tak něco. No potěš, pomyslela jsem si. Řekla jsem mu, že si nepřeji, aby si tady k sobě do pokoje vodil holky, že má na to ještě čas. Pokud to s nějakou bude myslet opravdu vážně a představí nám ji, pak je to jiná věc a klidně tady může přijít.

Nabídla jsem mu, že mu koupím kondomy

Chtěla jsem ho ještě poučit o antikoncepci, ale moc se mi do toho nechtělo. Nakonec jsem celou věc uzavřela tím, že pokud by někdy potřeboval kondomy, tak mu je ráda koupím, ale bez nich ať to prostě nedělá. Vyděšeně mi odpověděl, že nemá v úmyslu s holkama ještě spát. To mě docela překvapilo a doufám, že to myslel vážně a nechtěl mě jen tak uchlácholit. Ještě ten večer jsem ale všechno pověděla manželovi a zaúkolovala ho, aby si s naším výrostkem promluvil jako chlap s chlapem. Láďovi bude za pár dnů čtrnáct, a to už je na takovou debatu nejvyšší čas!

Na druhou stranu si myslím, že na sex má Láďa opravdu ještě hodně času. Moc si nedovedu představit, že by se s tou holkou doopravdy vyspal. Vždyť jsou to ještě děti!

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla pro zachování anonymity změněná.

Ohodnoťte tento článek:
2,2
Právě čtete

Stázka (43): Přistihla jsem syna se spolužačkou. Je jim třináct