Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Starší muž strávil posledních 12 let mazlením se s miminky. Proč to dělá?

Redakce

Redakce

18. 11. 2017

David Deutchman možná vypadá jako obyčejný dědeček. Jeho láskyplný pohled a laskavý úsměv ovšem dává tušit, že se o zcela obyčejného dědečka nejedná. Rozhodně byste do tohoto bývalého marketingového ředitele mezinárodní firmy na první pohled neřekli, jak smysluplné a bohulibé činnosti se dobrovolně věnuje.

Poté, co odešel z práce do důchodu v roce 2000, stal se pan Deutchman hostujícím lektorem na nejrůznějších univerzitách v Atlantě. Ale pořád měl pocit, že mu v životě něco chybí. Když se mu jednou přihodil úraz, který vyžadoval lékařské ošetření, cestou se rozhodl zastavit na dětském oddělení atlantské nemocnice pro děti a dorost. Velice to na něj zapůsobilo a rozhodl se zde nabídnout své služby jako dobrovolník.

Díky tomu, že měl učitelské zkušenosti, mohl pan Deutcher začít působit jako učitel v nemocniční škole pro dlouhodobě hospitalizované dětské pacienty. Po dvou srdceryvných zážitcích, které se mu přihodily během jeho praxe zde, konečně pochopil, čemu se chce v životě skutečně věnovat.

Nedomazlené děti. Co všechno může způsobit nedostatek něhy?

Mazlení dětí v nemocnici

Od té doby pan Deutchman dochází každý týden na jednotku intenzivní péče chovat a utěšovat ty nejmenší novorozence. Této činnosti se věnuje již dlouhých 12 let. Všichni jej zde znají jako dědečka z JIPky. Pan Deutchman chová miminka, jejichž rodiče s nimi nemohou z nejrůznějších důvodů být. Zahrnuje je láskou, kterou potřebují. Tato práce mu konečně dává smysl a vřele ji doporučuje každému, kdo má alespoň trochu času. Podle sester v nemocnici má navíc chování a kolíbání miminek pozitivní dopad na jejich zdraví.

The ICU Grandpa of Children's Healthcare of Atlanta

By now, you've probably heard about our ICU Grandpa. Here's a look at the hospital legend doing what he does best.

Zveřejnil(a) Children's Healthcare of Atlanta dne 29. září 2017

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Starší muž strávil posledních 12 let mazlením se s miminky. Proč to dělá?