×
MotherClub.cz

Starší muž strávil posledních 12 let mazlením se s miminky. Proč to dělá?

mazlení dětí
Dědeček z JIPky

David Deutchman možná vypadá jako obyčejný dědeček. Jeho láskyplný pohled a laskavý úsměv ovšem dává tušit, že se o zcela obyčejného dědečka nejedná. Rozhodně byste do tohoto bývalého marketingového ředitele mezinárodní firmy na první pohled neřekli, jak smysluplné a bohulibé činnosti se dobrovolně věnuje.

Poté, co odešel z práce do důchodu v roce 2000, stal se pan Deutchman hostujícím lektorem na nejrůznějších univerzitách v Atlantě. Ale pořád měl pocit, že mu v životě něco chybí. Když se mu jednou přihodil úraz, který vyžadoval lékařské ošetření, cestou se rozhodl zastavit na dětském oddělení atlantské nemocnice pro děti a dorost. Velice to na něj zapůsobilo a rozhodl se zde nabídnout své služby jako dobrovolník.

Díky tomu, že měl učitelské zkušenosti, mohl pan Deutcher začít působit jako učitel v nemocniční škole pro dlouhodobě hospitalizované dětské pacienty. Po dvou srdceryvných zážitcích, které se mu přihodily během jeho praxe zde, konečně pochopil, čemu se chce v životě skutečně věnovat.

Nedomazlené děti. Co všechno může způsobit nedostatek něhy?

Mazlení dětí v nemocnici

Od té doby pan Deutchman dochází každý týden na jednotku intenzivní péče chovat a utěšovat ty nejmenší novorozence. Této činnosti se věnuje již dlouhých 12 let. Všichni jej zde znají jako dědečka z JIPky. Pan Deutchman chová miminka, jejichž rodiče s nimi nemohou z nejrůznějších důvodů být. Zahrnuje je láskou, kterou potřebují. Tato práce mu konečně dává smysl a vřele ji doporučuje každému, kdo má alespoň trochu času. Podle sester v nemocnici má navíc chování a kolíbání miminek pozitivní dopad na jejich zdraví.

The ICU Grandpa of Children's Healthcare of Atlanta

By now, you've probably heard about our ICU Grandpa. Here's a look at the hospital legend doing what he does best.

Zveřejnil(a) Children's Healthcare of Atlanta dne Pátek 29. září 2017

4.5/5 - (99 votes)
4.5/5 - (99 votes)

Nejvíce vás zajímá:

Početí miminka:

Děti:

Zdraví:

Vaření pro děti:14 Komentáře Starší muž strávil posledních 12 let mazlením se s miminky. Proč to dělá?

  1. Čtyřicet let jsem pracovala s malými dětmi a teď už přesně vím,co pro děti znamená dobré slovo,dotek, pohlazení, pocit bezpečí v náručí. Přemýšlím nad tím, co je příčinou toho, že je teď víc dětí, které ten pocit bezpečí ztrácejí. Když jsem ve svém povolání začínala, poznala jsem takové rodiny jen dvě. Ke konci bylo těch rodin a dětí daleko víc. Potkávám maminky s kočárky, dětí jsou otočeny dopředu, mají rozhled, ale ne kontakt s matkou. Ta drží v ruce mobil a má důležitý dlouhý rozhovor. Mám z toho takový nepříjemný pocit. Je takových momentů víc. Dřív se říkalo, že matky na děti šišlají ale dítě slyšelo jejich hlas a vidělo její obličej. Možná je něco, coby potřebovaly některé mladé matky vysvětlit.

  2. No, to je krásná zaliba.To by mělo být na každém oddělení,kde jsou děti.Smutek po rodičích je u děti stresující.Věřím ,že to u děti urychlí uzdraveni.Pro dospělého hladit malou hlavičku je také požitek. Když mladí nemohli uspat vnouče ,zavřela jsem dveře ,hladila po hlavičce a zpívala šeptem píseň–slyš mé dítě zvoní klekání.Tak rychlé usnutí není ani u narkózy.U děti jsem neznala před spaním pláč a řev.Drželi mu často ruku na hlavičce a jen chtěli hladit.Přejí pánovi hodně zdraví a pohody. Mazel

  3. ANO, LIDIČKY OBJÍMEJTE SE, MAZLETE SE,HOUPEJTE SE(V HOUPACÍCH KŘESLECH, HOUPAČKÁCH ATD.)I MIMINKA V BŘÍŠKU SE HOUPALY-VYPLAVUJE TO SEROTONIN- RADOST , ŠTĚSTÍ, LÁSKU, KTERÝ JE NYNÍ VELMI POTŘEBA.

  4. Má pravdu ten pán,možná i on cit nedostal a cítí s poškozeným miminkem.Je to komplex,kterým se i on vyrovnává.Nebo citu dostal hodně a chce ho rozdat,zemřít vyrovnaný s osamoceným osudem.Neznám pohnutky toho pána,ale jedná rozumě, možná mediálně toužil se projevit,těch pohnutek je moc v člověku a proč to dělá ví on sám.

    • To od Vás znělo jako psychologický rozbor k samotné sobě. Jinak dotyčného pána osobně neznám ale mohu říct, že jeho rozhodnutí je určitě prospěšné pro obě strany a to je důležité. 🙂

  5. Kdyby mohl, každý maličký človíček,dostat alespoň takové pohlazení, něhu a lásku jakou rozdává dědeček z Jipky. Fandím mu a obdivuji.

  6. Při pohledu na toho pána mám moc krásný pocit a cítím, že je to pro ta malinká stořeníčka velice prospěšné. Moc mu fandím a přeji hodně zdraví, aby mohl rozdávat pohlazení ještě hodně dlouho.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*