Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Společná relaxace jako posílení vztahu po narození miminka

S příchodem miminka se ve vztahu hodně věcí změní. Především na sebe s partnerem už nebudete mít tolik času, starost o miminko zabere hodně práce. Není výjimkou, že čerství tatínci na miminko tak trochu začnou žárlit. Samozřejmě si jsou vědomi toho, kolik péče musí žena věnovat miminku, ale vadí jim, když ji nemají jenom pro sebe. Co s tím?

Naučte se vyhradit si čas pro sebe a svého partnera. S úplně malým miminkem je to složité, ale i u takových se přece najde hodinka, kdy klidně spinkají. Místo sledování televize nebo koukání do telefonu tento čas věnujte posílení vztahu. Popovídejte si, podívejte se spolu na seriál nebo si doma užijte jinou zábavu, kterou máte oba rádi. Jakmile miminko trošku povyroste a vydrží na hlídání u babičky, posunete společné aktivity na vyšší úroveň. Můžete zase začít chodit na rande!

Na rande do wellness a spa

Každý to má nastavené jinak. Některé čerstvé maminky se nemohou dočkat, až si zase obléknou pěkné šaty, obují podpatky, nalíčí se a vydají se někam za kulturou či na večeři. Jiné na takovou zábavu nemají pomyšlení a volné chvíle by raději využily k odpočinku. Není se za co stydět, mateřství je opravdu fyzicky i psychicky náročné.

Právě proto je skvělé spojit společné chvíle s relaxací. Co takhle vydat se třeba do wellness & spa? Malé dítě by nevydrželo bez maminky celý víkend, takže víkendové wellness nepřipadá v úvahu, ale jednu nebo dvě procedury určitě zvládnete. Nějaký wellness & spa podnik jistě najdete i ve vašem okolí. Odpočinek si zasloužíte oba dva, tak stačí vybrat, co je vám milejší – vířivka, pivní lázeň, bahenní zábal, nebo sauna?

Párové masáže vás sblíží

Jednou z variant jsou také párové masáže. Určitě je lepší, když si celou aktivitu užijete společně. Spolu se ponoříte do klidného, voňavého prostředí. Každého z vás bude masírovat jiná masérka, dokonce si můžete zvolit i jiný typ masáže podle toho, co vám vyhovuje. Oba odejdete odpočatí po fyzické i psychické stránce. A jistě víte, že zážitky jsou ještě hezčí, když je máte s kým sdílet. Společné zážitky jsou přitom po narození dítěte právě tím, co váš vztah potřebuje. Masáž přitom může trvat jen 60 minut, takže i s cestou jste do dvou hodinek určitě zpátky.

Navrhněte společný odpočinek pomocí dárkové poukázky

Jak partnerovi naznačit, že by něco takového bylo fajn? Překvapte ho dárkovou poukázkou. Na Bombadar.cz zakoupíte dárkové poukázky na nejrůznější zážitky, kromě jiného právě na párové masáže nebo wellness & spa. Podívejte se, jaké možnosti jsou ve vašem okolí, a přijďte s návrhem dopřát si společnou chvilku. Vaše drahá polovička ho určitě neodmítne a zajisté ocení vaši snahu udělat něco pro spokojený vztah.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Společná relaxace jako posílení vztahu po narození miminka