Menu
MotherClub.cz
Soutěže

SOUTĚŽ o doplněk stravy APO-Laktík for Kids plný „hodných“ bakterií

Strava hraje při vývoji dítěte jednu z nejdůležitějších rolí. Prospěšné probiotické bakterie pomáhají nejen lepšímu trávení, ale tvoří také první linii naší obranyschopnosti.

Stravovací návyky si pěstujeme už od raného dětství, a pokud se nám podaří vytvořit ty správné a udržet si je, můžeme v dospělosti předejít celé řadě potíží. U dětí bychom proto měli dbát na pestrou a vyváženou stravu a pokrmy připravovat ze základních surovin. Velkou část jídelníčku by měla tvořit zelenina a ovoce. Důležité jsou také bílkoviny získávané hlavně z ryb, luštěnin, masa či mléčných výrobků, které jsou navíc podstatné i pro správný vývoj kostí. Od třetího roku dítěte můžete začít zařazovat celozrnné výrobky a další potraviny s vyšším obsahem vlákniny.

O něco složitější je to s tuky – zde musíme rozlišovat mezi zdravými, které pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu, a nezdravými, které naopak hladinu cholesterolu zvyšují a mají tak negativní vliv na srdeční a cévní systém. Ty nezdravé se objevují v másle, tučných sýrech a jiných mléčných výrobcích s vysokým obsahem tuku, ve sladkém pečivu a různých sladkostech. Zdravou variantu tuků můžeme najít zejména v tučných mořských rybách nebo slunečnicových semínkách. Velmi důležitý je také dostatečný přísun čisté vody, případně také neslazených čajů.

Bakterie ve stravě nejsou vždy na škodu

Příznivé bakterie, známé jako probiotika, nepřispívají pouze k dobrému zažívání. „Probiotické bakterie se zpravidla usazují na střevních stěnách a působí proti množení škodlivých bakterií. Takto vyvážená střevní mikroflóra má pak význam pro správné zažívání a také imunitní systém dítěte, když brání rozvoji alergií a autoimunitních onemocnění,“ vysvětluje imunoložka RNDr. Dana Nováková z FN Motol. Probiotika se nachází například v jogurtech nebo kefíru. Pokud nad nimi vaše děti ohrnují nos, můžete jim dopřát kvalitní doplněk stravy.

Jahodová pochoutka bez starostí

Ideální variantou k doplnění příznivých bakterií jsou pastilky APO-Laktík for Kids obsahující čtyři probiotické kmeny a čtyři miliardy bakterií. Doplněk stravy je kromě toho obohacený o vitamin C pro normální funkci imunitního systému. Děti ve věku 3 až 5 let užívají jednu pastilku denně, děti od 6 let mohou užívat i dvě pastilky za den.

Více na www.pripravky-apotex.cz.

 

Jaký je poměr počtu bakterií v zažívacím traktu člověka vůči počtu buněk lidského těla?

a) bakterií v zažívacím traktu je desetkrát více

b) bakterií v zažívacím traktu a buněk lidského těla je přibližně stejný počet

c) bakterií v zažívacím traktu je desetkrát méně

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 30. září do 14:00 hodin na e-mailovou adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu pište Apo-Laktík for Kids. Vyhrává 15., 35., 55. a 80. správná odpověď.  Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Informace o nakládání s Vašimi osobními údaji během soutěže naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

SOUTĚŽ o doplněk stravy APO-Laktík for Kids plný „hodných“ bakterií