Menu
MotherClub.cz
Soutěže

Soutěž o APO-Laktík for Baby: Vsaďte na přátelské bakterie

Děťátka po narození často trápí problémy se zažíváním, o čemž obvykle dávají vědět pronikavým křikem a pláčem. Jak tedy miminku pomoci, aby se netrápilo? Vedle masáží bříška a správné techniky kojení mohou pomoci i „přátelské“ probiotické bakterie.

Při tzv. kojenecké kolice miminko zažívá značnou bolest v bříšku, když se neúspěšně snaží dostat z tělíčka přebytečný plyn. Obvykle je v takovém případě neklidné, kroutí se v postýlce a kope nožičkama. Jestliže se situace nelepší, začínají být maminky bezradné, vyčerpané a ve stresu. Ovlivněna je tím i pohoda v celé rodině. Právě klidná a milující atmosféra je přitom pro miminko z hlediska jeho vývoje velmi důležitá.

Během kojení by maminky měly dbát na správnou techniku, při které nebude děťátko s mlékem vdechovat příliš vzduchu. Zároveň musí po krmení počkat, až si děťátko odříhne. Vhodné je také provádět masáž bříška pro uvolnění plynů ve střevech. Stejně tak může pomoci fenyklový čaj, přikládání teplé pleny nebo polštářku na bříško a v krajních případech i zavedení rourky do konečníku.

K dobrému zažívání přispívají rovněž příznivé bakterie známé jako probiotika. Patří mezi ně bakterie mléčného kvašení (laktobacily a bifidobakterie), kvasinky a další druhy bakteriálních organismů.  Nachází se například v jogurtech či kefíru, můžeme je ale miminku podávat pohodlně i ve formě kapiček. „Probiotické bakterie se zpravidla usazují na střevních stěnách a působí proti množení škodlivých bakterií. Takto  vyvážená střevní mikroflóra má pak význam pro správné zažívání a také pro imunitní systém dítěte, když brání rozvoji alergií a autoimunitních onemocnění,“ vysvětluje imunoložka RNDr. Dana Nováková z FN Motol.

Přátelské bakterie miminku do těla předává matka při porodu přirozenou cestou, v případě císařského řezu je o ně dítě ochuzeno. Další probiotika dítěti dodává prostřednictvím mateřského mléka. Často však ani to nestačí a je nutné sáhnout po doplňku stravy, který prospěšné bakterie do těla miminka doplní.

Ideální možností jsou v takovém případě probiotické kapičky APO-Laktík for Baby, které představují jedinečný komplex dvou probiotických kmenů a 250 miliónů probiotických bakterií v jediné denní dávce. Balení APO-Laktík for Baby obsahuje 7,5 ml kapiček (dohromady 30 denních dávek) a pipetu, kterou lze kapky pohodlně kapat miminku přímo do úst. Probiotika jsou navíc před prvním použitím uchovávána ve víčku odděleně od tekutiny, což zajišťuje jejich stabilitu a vysokou ochranu. Doporučenou denní dávku představuje pět kapek.

Více na www.pripravky-apotex.cz

Kolik procent střevní mikroflóry tvoří probiotické bakterie?

  1. 5 až 7 %
  2. 7 až 10 %
  3. 10 až 13 %

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 3. října do 12:00 hodin na e-mailovou adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu pište Apolaktik. Vyhrává 15., 30., 45., 50. a 75. správná odpověď. Účastí v soutěži souhlasíte se zasíláním novinek z našeho magazínu na váš e-mail. Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Soutěž o APO-Laktík for Baby: Vsaďte na přátelské bakterie