Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Sledování dítěte pomocí aktovky? To není sci-fi, ale novinka od Huawei

Rodiče, kteří chtějí mít přehled o tom, kde se nachází jejich dítě, už nemusí spoléhat na mobilní telefon nebo chytré hodinky. Společnost Huawei představila svůj nový produkt, jímž je školní aktovka umožňující sdílení polohy. Krom toho nabízí i další užitečné funkce, například možnost zobrazit rozvrh na další den na voděodolném displeji. O technologické novince s názvem Huawei Zhixuan Nine Micron Smart Positioning Children’s Schoolbag informoval web Huaweiupdate.com.

Školní taška namísto hodinek nebo mobilního telefonu

Chytrá aktovka má nahradit mobilní telefony nebo chytré hodinky ve školách, kde jsou tato zařízení zakázána. K zaznamenávání polohy je využíván duální systém Beidou + GPS. Po propojení tašky s mobilní aplikací Smart Life, která usnadňuje ovládání různých chytrých zařízení, lze nastavit tři oblasti, ve kterých se dítě často pohybuje. Aplikace pak rodiče upozorní v okamžiku, kdy dítě vstoupí do jedné z nastavených oblastí, či ji naopak opustí. Samozřejmostí je možnost kontroly aktuální polohy dítěte, respektive aktovky. Historii polohy je možné uchovávat až tři měsíce.

Na první pohled vypadá jako běžná aktovka

Chytrá aktovka svým vzhledem nijak nevyniká. Prozatím je dostupná v modré a růžové barvě a je navržena tak, aby dobře seděla na zádech dítěte a snižovala zátěž. Na výšku měří o něco méně než běžné školní brašny a je vhodná pro děti do 135 centimetrů. Její součástí je také voděodolný displej, na kterém lze zobrazit například školní rozvrh, elektronické podpisy, hodiny a podobně.

Technologickou novinku je možné zakoupit v rámci testovacího prodeje na serveru Vmall.com, kde je nabízena za 699 jüanů (zhruba 2 400 korun), masivní výroba zatím zahájena nebyla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sledování dítěte pomocí aktovky? To není sci-fi, ale novinka od Huawei