Menu
MotherClub.cz
Výchova dětí

Ruské hračkářství prodává transgender panenku, která ukrývá pod šaty mužské genitálie

Hračkářství v ruském Novosibirsku vzbudilo mezi rodiči velké emoce. Za jeho výlohou se objevila panenka s dlouhými blond vlasy, dívčím vzhedem a penisem pod červenými šaty.

Nevšední panenka rozdělila společnost

Některé lidi objev šokoval, jiní si myslí, že se jedná o pouhý omyl, a další považují transgender panenku jako dobrý krok k poukázání na práva LGBT komunity, která je v Rusku velmi potlačovaná.

Panenka s mužskými genitáliemi vzhledem k rozdílným názorům spustila bouřlivou diskuzi na internetu. Vyrojilo se mnoho otázek ze stran rodičů, kteří prodej panenky odsuzují: „Dokážete si představit, co se děje v hlavě malého dítěte, které dostane tuto hračku?“ Další rodič na diskuzním fóru upozorňuje, že se může jednat o pouhý omyl: „Napadlo vás, že může jít o chybu výrobce, který na chlapecké tělo namontoval dívčí hlavu?“ Na jeho komentář však záhy odpovídá další rodič: „Pevně věřím, že se jedná o pokus změnit postoj ve společnosti.“

Fanoušci LGBT komunity naopak vidí v panence nové možnosti a doufají v pokrok, který změní společnost k lepšímu.

Bezpohlavní výchova aneb když si dítě samo rozhodne, zda chce být kluk nebo holka

Nejedná se o první transgender panenku

Ruská hračka patří mezi první transgender panenky na světě. S podobnou panenkou se však setkala už v roce 2018 Argentina. Tehdy se jednalo o vílu s křídly a mužskými pohlavními orgány. Roku 2019 pak představila společnost Mattel genderově neutrální kolekci panenek Creatable World, ze kterých si děti s pomocí paruk, oblečení a dalších doplňků mohou vytvořit dívku, chlapce nebo třeba obojí naráz. Panenky mají různé barvy pleti a vzhledově jsou co nejvíce neutrální. Nemají dlouhé řasy, nejsou opálené ani nemají svalnatá těla. Podobají se svým uživatelům, tedy dětem.  „Cítili jsme, že je čas vytvořit panenku bez jakýchkoliv sociálních nálepek,“ vysvětlil před rokem Mattel při představení nové kolekce panenek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Ruské hračkářství prodává transgender panenku, která ukrývá pod šaty mužské genitálie