Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Rodinný film „Mazel a tajemství lesa“ jde do kin 8. července

Tisková zpráva

Tisková zpráva

1. 6. 2021

Přesně na Den dětí zveřejňuje režisér Petr Oukropec oficiální upoutávku ke svému rodinnému filmu „Mazel a tajemství lesa“. Vedle lidských hrdinů se zde v prvních záběrech představují i kouzelné lesní bytosti, které ožívají, když se nedíváme. Premiéra prázdninového dobrodružství z letního tábora bude 8. července 2021.

Městský kluk Martin s přezdívkou Mazel musí z donucení na letní skautský tábor pod stan. Mnohem radši než přírodu má svůj telefon a celý tábor je pro něj jen trapárna. Právě on ale objeví tajemné lesní bytosti různých velikostí a tvarů a uzavře s nimi dohodu. Nejdřív mu pomáhají uspět v táborové hře a získat uznání, nakonec ale musí společně s ostatními vyřešit mnohem důležitější a náročnější úkol.

Hlavní dětské postavy hrají Sebastian Pöthe a Josefína Krycnerová, v rolích dospělých se jako vedoucí a rodiče objeví Vasil Fridrich, Aleš Petráš, Kristýna Boková nebo Ester Geislerová. Snímek vzniknul podle scénáře Kateřiny Kačerovské.

„Mazel je letní film s prázdninovou atmosférou. Na natáčení jsme měli svůj vlastní opravdový tábor a všichni jsme velmi brzy přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl,“ říká režisér Petr Oukropec.

Mazel a tajemství lesa Mazel a tajemství lesa Mazel a tajemství lesa Mazel a tajemství lesa Mazel a tajemství lesa Mazel a tajemství lesa Mazel a tajemství lesa Mazel a tajemství lesa

Vedle opravdové atmosféry letního tábora jsou pro snímek důležité lesní bytosti, které ovlivní osud celého tábora. Podoba kouzelných tvorů vychází ze skutečných tvarů v přírodě a při jejich vzniku tvůrci kombinovali moderní počítačové triky a tradiční animaci s částečnými loutkami z přírodních materiálů. Do děje filmu se z celé utajeného světa zapojí zejména travní mužíci, létající čarodějnice ostružníková, různí květinovití, rodiny bojovných šišek, několik originálních větvíků a mechovic, a po vzoru pověstných entů i celé obživlé stromy.

Někteří z nich jsou veselí a jiní možná i nebezpeční. Mějte na paměti, že pokud v lese zakopnete o kořen nebo na vás spadne šiška, není to náhoda a není to ani hravá veverka. Jsou to oni a ukazují, kdo je v lese doma,“ vypráví Petr Oukropec, který dal coby uznávaný producent vzniknout řadě ceněných českých filmů posledních pětadvaceti let a jako režisér natočil snímky Modrý tygr a Ani ve snu!.

Idylickou přírodu a kouzelný les pod horou Královka, kde se příběh odehrává, našel Petr Oukropec na několika místech, v areálu Bolfánek na západě Čech, v údolí Úterského potoka a na několika místech na Jižní Moravě. „Na Bolfánku, kde jsme postavili náš hlavní nefalšovaný tábor včetně latríny a polní kuchyně, jsme našli opravdu magické místo. Byly to parádní prázdniny s kamerami a klapkami. Věřím, že to bude ve filmu znát,“ vzpomíná Oukropec.

Film Mazel a tajemství lesa vzniká v produkci BFILM, koproducentem je Negativ a německá společnost Leitwolf, jeho vznik podpořil Státní fond kinematografie, Audiovizuálny fond, německý filmový fond Nordmedia, Jihomoravský filmový nadační fond, program Evropské unie Kreativní Evropa a Plzeňský kraj. Distributorem je Bontonfilm.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rodinný film „Mazel a tajemství lesa“ jde do kin 8. července