Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Rodičovský horoskop pro všechna znamení na červen 2019

Milí rodičové! Právě v červnu vám začínají nejen radosti, ale i starosti. Dětem totiž končí škola a během prázdnin nefungují zrovna úplně všechny mateřské školy. Vyvstává otázka směřující k dítěti: “Kam s ním?” Dítko bude třeba dobře obstarat, věnovat mu veškerou pozornost a péči a připravit mu zážitky pro krásné léto, nikoli ho někam odklidit. Jak se vám bude dařit v červnu plánovat rodinné dovolené a zvládat případné čtverky na vysvědčení?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani, vy se rozhodně uklidněte nebo to dopadne špatně! Jestliže máte pocit, že už vám rodinné záležitosti přerůstají přes hlavu, raději nejprve napočítejte do desíti než začnete podnikat nějaké kroky. Hrozí totiž, že opravdu vybuchnete a ztratíte kontrolu. Posilujte svou trpělivost a jděte dítěti příkladem. To, že nemá na vysvědčení zrovna samé jedničky přece vůbec nevadí, a pokud máte předškoláka, hravě zvládnete během léta zaúkolovat kamarádku nebo babičku, a také naplánovat nějaký ten dobrodružný rodinný výlet.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci, vám očividně budou děti dělat samou radost. Ať už krásným vysvědčením, úspěšně složenou maturitní zkouškou, přijetím na vysokou školu, anebo vás třeba čeká šťastná rodinná událost a narození potomka. Asi si plně uvědomujete, že odteď všechno bude jiné a budete tomu muset přizpůsobit váš dosavadní životní styl. Vzhledem k tomu, že si umíte rozvrhnout režim dne, nastavit limity i dobře fungovat na praktické úrovni, bez problémů se vám podaří naplánovat krásné léto pro celou rodinu.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci, zkuste soustředit své rodičovské kvality jedním směrem a zaměřit se na konkrétní cíle, abyste se v tom všem neztratili. V klidu si promyslete, co od léta očekáváte, pochvalte děti za jejich školní snahy a snažte se nebýt ani netrpěliví, ani roztržití a impulzivní. Protože jste zvyklí zvládat více věcí najednou, nebude problém nejen efektivně koučovat celou rodinu, ale i přiložit ruku k dílu a udělat to, co je momentálně nejvíce přínosné. Narozeniny si užijte v přirozené dětské radosti, kreativitě a spontánnosti.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci, zkuste se oprostit od všeho, co vás momentálně tíží a věnujte svým dětem s maximální energií, laskavostí a péčí. Vaše schopnost sebeobětování a smyslu pro rodinu někdy nezná mezí, ale není třeba to zase přehánět. Možná budete mít pocit, že vám už všechno přerůstá přes hlavu a rádi byste svou energii soustředili jinam. Zařiďte si všechno to, co potřebujete, oslavte své narozeniny a užívejte si krásného počasí. Máte rádi slunce, moře a pohodu. Určitě se vám podaří zorganizovat si báječnou dovolenou a skvěle si odpočinout.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lvi, možná jste zavalení prací a starostmi, ale děti by vždy měly být na prvním místě. Zkuste jim věnovat veškerý váš volný čas. S ohledem na konec školního roku se nabízí spousta možností, jak toho využít. Co takhle výlety, atrakce, zábava, oslava Dne dětí hned zpočátku června nebo organizace letních táborů a her? Máte v sobě přirozenou hravost i vychovatelské schopnosti. Děti určitě zabaví tvůrčí činnosti, hudba, divadlo, tanec i umění. Vsaďte na svůj smysl pro humor a dopřejte si také chvíle, kdy vy sami můžete být alespoň na chvíli dětmi!

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny, připravte si dokonalý plán na celé léto. Rozvrhněte si práci na červen a maximálně podpořte děti v jejich školních snahách. Pak se vám všem nesmírně uleví a budete mít spoustu prostoru k odpočinku. Váš perfekcionismus i tendence vést děti k práci a praktickému životu budou velmi prospěšnými i v případě různých letních aktivit. Malé děti můžete bez problémů zapojit do všeho, do čeho se s nadšením a elánem pustíte. Berte je hodně do lesa a veďte je k pořádku, k třídění odpadu a úctě k přírodě.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy, měly byste meditovat a začít chodit na jógu. Společenské večírky a moře přátel a známých vám rodinu nenahradí, začínáte být z toho všechno unavené a podrážděné. Co takhle trochu klidu domova a soustředění energie na ryze rodinné záležitosti? Vaše děti vás také potřebují. Připravte jim hezký program a vezměte je na výlet, ideálně tam, kde to máte rádi a dokážete si od všeho odpočinout. Máte asi plno starostí, na které však přece nemusíte být sami. Zapojte partnera a hlavně nepřehazujte zodpovědnost i své neúspěchy na děti!

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři, ještě chvíli vydržte a bude klid. Nebuďte vůči dětem příliš přísní a direktivní, raději projevte více laskavosti a soucitu. Snažte se být více doma a společně si naplánovat hezké léto, třeba někde na chatě v přírodě nebo na horách. Někdy je těžké sladit potřeby druhých a projevit trochu pochopení, obzvláště, když se člověk cítí přetížený a chce mít pro sebe klid. Nechejte dětem jejich prostor, nebuďte ani přehnaně dominantní, ani zvědaví. Ovládejte svoje emoce a raději realizujte nové nápady, které budou užitečné a prospěšné všem.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci, přestaňte si dělat iluze o vašich dětech i partnerovi. Raději přiložte ruku k dílu a soustřeďte se na praktické záležitosti, a to s vaším pověstným smyslem pro humor a raději s optimismem než pesimismem. Vaše rodičovství bude vyžadovat větší pozornost a péči vůči dětem, nemůžete je přece nechat vyrůstat jako dříví v lese. Projevte jim více důvěry a pochopení, ale nezapomeňte na empatii a důsledné dodržování nastavených limitů.

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozorozi, budete asi naměkko. I když to u vás není příliš obvyklé, najednou tu bude spousta emocí, které byste měli umět zvládnout a dávkovat postupně tak, abyste své miláčky příliš nevyděsili. Nekřičte na děti, kontrolujte se, raději si zajděte do lesa nebo meditujte. Děti jsou takové, jaké jsou, ponechte jim prostor k tomu, aby se mohly vyjadřovat přirozeně a bez zábran. Dejte jim najevo svou lásku, ne kritiku!

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnáři, praktická stránka věci vám nikdy neuškodí. Děti by neměly mít pocit, že se o vás nemohou opřít. I když končí škola a začínají prázdniny, věnujte se jim naplno a připravte jim nějaký program, nastavte systém a řád, alespoň mírná pravidla, i když vám to není příliš vlastní. Nebojte se, že přijdete o svou svobodu, víte přece, že svobodní můžeme být ve své mysli a hranice si lidé nastavují sami.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby, vaše rodičovské snahy se neminou účinkem. Zkuste se zaměřit na práci a zapojte děti do vaší každodennosti. Pochvalte je za vysvědčení a motivujte k dalším úspěchům a dovednostem. Pokud se chystají po prázdninách do školky nebo do první třídy, zkuste si ověřit, zda jsou již samostatné a zvládnout všechno to, co by již ve svém věku zvládat měly. Prospěje vám pobyt u vody a hodně sluníčka. Buďte klidní a zbytečně se nerozčilujte, ale ani se přehnaně neobětujte pro svou rodinu. Hledání zlatého středu a jakési rovnováhy bývá někdy velmi těžké.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rodičovský horoskop pro všechna znamení na červen 2019