Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Rodičovský horoskop na květen 2019

Květen je měsíc lásky a rodičovských radostí. Všude spousta květin, pylu, těhotných maminek nebo pobíhajících ratolestí, které berou útokem parky a pískoviště. Mají v pusinkách lízátka a první zmrzliny. Zaměřte svou pozornost na venkovní prostory a nezapomeňte své drahé ratolesti natírat přípravky s UV faktorem, používat pokrývky hlavy a repelenty proti klíšťatům. Možná se bude hodit do kabelky i spray proti alergickému astmatu.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani, jako rodiče jste obvykle velmi akční. Momentálně byste ale měli trochu zvolnit a ubrat ze svého tempa. Možná vás překvapí nápor nepříjemné alergie a pocit únavy nebo vyčerpání. Zkuste dětem naplánovat letní tábor a dobrodružnou dovolenou na horách. Podpořte je ke konci školního roku, řada z odrostlejších dětí již maturuje. S miminky zvládnete i těžkou práci, vydržte ve svém mimořádném úsilí. Ale bez odpočinku to opravdu nepůjde…

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci, vaše rodičovské snahy sklidí své úspěchy. Vezměte své ratolesti na výlet, kolotoče či zábavu, která se koná venku. Nechte je připravit vám takovou oslavu narozenin, na jakou jen tak nezapomenete. Maturanty po zásluze odměňte a s těmi malými batolaty vám nebude činit potíže mít svatou trpělivost. Bude se vám dařit, na co sáhnete. Pokud v květnu čekáte narození potomka, připravte se na nejkrásnější období svého života.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci, zkuste se především uklidnit. Můžete pociťovat napětí, cítit se na roztrhání, roztržití, nevyrovnaní. Soustřeďte pozornost jen na to důležité. Ovládejte se, nekřičte na děti a nevymýšlejte takové akce, které nedokážete zrealizovat. Raději dětem nic neslibujte a nedělejte ukvapená rozhodnutí. I když je realita možná úplně jiná než jste čekali nebo si přáli, určitě se s tím dokážete smířit.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci, zvolněte tempo a zaměřte pozornost na drobné radosti. Rodičovství přece nemusí představovat jen samou tíhu, zodpovědnost a přemíru starostí. Slevte ze svých nároků na děti, nestresujte je před vysvědčením, podpořte maturanty a raději si už teď začněte plánovat dovolenou k moři. To vám udělá dobře…

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lvi, nebuďte přísní na děti. Užívejte si krásné počasí a různé výlety, nevynechávejte děti ze společných zážitků s novou láskou. Zkuste přehodnotit, co je opravdu důležité. Nad hmotnými statky přece jen vždy stojí rodina, láska, harmonie a sounáležitost. Zajděte si do přírody a nechovejte se ke svým dětem bez zájmu a sobecky. Potřebují vás, i když se jedná o sebemenší hloupost, anebo i když už dávno vyrostly.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny, zkuste se uklidnit a nebuďte tolik pedantské. I když vaše děti nesplňují vysoké nároky a nejsou dokonalé, jsou přece jen vaše a máte je rádi. Bylo by hezké naplánovat si příjemný květnový víkend v přírodě nebo třeba na nějakém hradě či zámku. Vyrazte za sportem a zábavou. I vy přece potřebujete odpočinek jako sůl…

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy, blýská se na lepší časy. Rodina má držet pohromadě, nezapomínejte na to. Vaše děti už brzy budou mít letní prázdniny. Možná vás trápí, kdo se jim bude věnovat, když vy musíte pracovat. Zkuste zajistit babičky či letní tábor a také i nějakou společnou dovolenou nebo víkend v kempu či na chatě. A nezapomeňte se pochlubit svým přátelům studijními úspěchy vašich dětí, třeba úspěšně zvládnutou maturitou nebo přijetím na vysokou školu.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři, zřejmě se cítíte pod tlakem a chybí vám trocha svobody. Ten pocit jen tak se moci svobodně nadechnout! Dopřejte si to. Nebudete o té méně dobrým rodičem. I rodiče si někdy musí od svých dětí odpočinout. Vaše ratolesti to jistě pochopí. Tak trochu počítejte s tím, že jak jste zaseli, tak také sklidíte…

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci, vydržte, tíživé období bude brzy překonáno. Vaše zdravotní, duševní i rodičovské starosti ustojíte. Nebojte se říct si o pomoc, není to ostuda. I když teď potřebujete trochu klidu, neznamená to, že zanedbáváte své děti. Domluvte se s partnerem nebo svými rodiči, aby se také někdy zapojili do výchovy. Třeba vás děti nakonec překvapí svou samostatností.

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozorozi, pokuste se naplno věnovat rodičovství, dokud to jen jde. I když si nejspíše už potřebujete od všeho odpočinout,odpočiňte si především od práce a nezanedbávejte své rodičovské povinnosti. Někdy je těžké najít tu zdravou míru a udržet si tu správnou hranici. Puberťáci vás nejspíš pošlou do háje, malí si zase budou tajně stěžovat babičce, že se jim nevěnujete dostatečně. Možná to v něčem úplně přeháníte, a v jiných oblastech je váš zájem naopak nedostatečný. Přehodnoťte si priority a upusťte od přílišného workholismu. Zkuste se o své děti zajímat upřímně a opravdově, ne jen z povinnosti, přehnané a úzkostné starostlivosti nebo z vlastního alibismu.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnáři, vždycky jste si mysleli, že peníze nejsou všechno. Důležitá je rodinná soudržnost, zdraví, láska a štěstí. Možná vás ale bude mrzet, že dětem nemůžete dopřát všechno to, co by momentálně potřebovaly. Zázemí je také důležité. Budujte a tvořte. Buďte zodpovědnější a zaměřte se takovým směrem, který má nějaký přínosný smysl.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby, zkuste se přestat rýpat ve svých bolístkách a raději se snažte být pro své děti praktickou oporou. Zdravý selský rozum a poctivá práce jsou někdy lepší než bezbřehé iluze a fantazie, stesky z nenaplněného života nebo iracionální představy o budoucnosti svých dětí. Nechte je svobodně dýchat, rozhodnout se samy za sebe a snažte se jim poskytnou oporu ve všech směrech. Citovou i materiální, prozatím jiná cesta není…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rodičovský horoskop na květen 2019