Menu
MotherClub.cz
Recepty pro děti od 1 roku Snadné

Čokoládofazolové muffiny

Komerční sdělení

Komerční sdělení

Doba přípravy: 27 min

Připravit dětem zdravou a plnohodnotnou svačinku, která jim bude opravdu chutnat, může být někdy tvrdý oříšek. S rozlousknutím vám však pomůže nejnovější kuchařka Jíme zdravě s dětmi, ze které pochází také recept na čokoládofazolové muffiny. Svačinka je vhodná pro děti od dvou let a je horkým adeptem na zařazení mezi ty nejoblíbenější, protože muffiny chutnají jednoduše výborně a neobsahují žádný přidaný cukr.

Jíme zdravě

Suroviny

35 porcí

Postup přípravy

  1. Nejprve si předehřejte troubu na 180–185 °C a formu na muffiny vyložte papírovými košíčky.
  2. Čokoládu na vaření nakrájejte najemno, banán oloupejte, fazole sceďte a vše vložte do mixéru spolu se 3 vejci, 1 lžičkou jedlé sody, 3 lžícemi řepkového oleje, 1 lžící vanilkového extraktu a 2 lžícemi kakaa. Všechny ingredience rozmixujte dohladka.
  3. Vzniklým těstem naplňte papírové košíčky zhruba do ²⁄₃ jejich objemu. Jakmile zpracujete všechno těsto, vložte formu s naplněnými košíčky do trouby předehřáté na 180–185 °C a muffiny pečte po dobu 33–35 minut.
  4. Po upečení formu vyjměte z trouby, muffiny nechte ve formě ještě 10 minut vychladnout a následně podávejte.

Kuchařka Jíme zdravě s dětmi vám bude tím pravým pomocníkem, který vás nikdy nezradí, pokud si zrovna budete lámat hlavu s tím, co dobrého na zub připravit vašim malým ratolestem. V kuchařce najdete spoustu rad a tipů, jak dětem vytvořit správné stravovací návyky. Recepty jsou velmi jednoduché, chutné a zároveň nutričně vyvážené. Celá kniha je pak členěna do kapitol s recepty pro děti různého věku, od šesti měsíců do dvanácti let, a to jak na snídaně, svačinky, hlavní jídla, tak i dezerty či nápoje. Nejen na tvorbu receptů, ale také na odbornost celé knihy dohlížely dětská lékařka Lenka Karbanová a nutriční terapeutka Vendula Večeřová.

Kuchařku Jíme zdravě s dětmi lze zakoupit na e-shopu Jíme zdravě. Při koupi 2 a více ks obdržíte na kuchařky slevu. Pro další inspirativní recepty pro každý den inspiraci najdete na webu Jíme zdravě.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Čokoládofazolové muffiny