Menu
MotherClub.cz
Peníze na mateřské

Pronájem bytu v Praze: Kde hledat tu nejlepší lokalitu pro rodinné bydlení?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

10. 11. 2022

Hledáte nový byt v Praze, ale zatím nemáte s rodinným bydlením v hlavním městě žádné zkušenosti? Poradíme vám, které lokality patří mezi ty vůbec nejatraktivnější.

Praha je neuvěřitelně rozmanitá

Jako návštěvník hlavního města nepostřehnete drobné detaily mezi jednotlivými pražskými čtvrtěmi. Většina lidí, která hledá pronájem bytu v Praze, se proto orientuje především podle dojezdové vzdálenosti do centra a dle některých prvků občanské vybavenosti (školy a školky, obchody, parky apod.).

Jenže jednotlivé čtvrtě se mohou lišit i svým charakterem, který lze jen těžko kvantifikovat. Tento odlišný charakter je dán jednak historicky, jednak hraje roli skladba obyvatel. Blíže k centru města například přibývá cizinců a bohatších lidí. Vytrácet se ale částečně může klasicky české pojetí života, jak jej vnímají lidé dlouhodobě žijící mimo hlavní město ČR.

Holešovice: Bydlení pro trendy rodiny s nejlepším parkem

Pražské Holešovice jsou stále atraktivnější lokalitou. Čtvrti plné automobilů pomohlo otevření tunelu Blanka, díky němuž se nejrušnější ulice výrazně zklidnily. Tamní uličky mezi činžovními domy z počátku 20. století, kterými je v širším centru Praha typická, si zamilujete. Doslova totiž překypují kavárničkami a drobnými obchůdky mladých tvůrců a podnikatelů. Zapomínat nesmíme ani na moderní bary či klasické kino. Na Praze 7 je vlastně všechno, co moderní pražská rodina potřebuje.

Chloubou této části Prahy je park Stromovka, který nejen díky nedávné rekonstrukci okouzlí skutečně každého. Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že park bývá zejména o víkendech poměrně přelidněn, a není tedy oázou klidu, kterou mohou nabídnout parky jiné.

Žižkov – dejte této lokalitě šanci

Pražský Žižkov má někdy pověst nevábné městské čtvrti. Z toho důvodu lze dlouhodobě pozorovat, že ceny nemovitostí v této části Prahy jsou nižší oproti srovnatelným okolním čtvrtím.

Právě Žižkov je ale čtvrtí s nezaměnitelným charakterem. Z hlediska bezpečnosti možná může být trochu problematičtějších několik ulic v samotném jádru Žižkova, nejde ale o nic, s čím byste si měli příliš lámat hlavu. Hledáte-li pronájem bytu v Praze bez realitky, ani Žižkova se bát nemusíte. Svažující se ulice plné činžovních domů i lokality s honosnými vilami si ale zamilujete. Třeba náměstí Jiřího z Poděbrad, které se nachází přesně na hranici mezi Prahou 2 a Prahou 3, doslova překypuje životem a patří i z hlediska rodinného života k těm vůbec nejhezčím v celé Praze.

Ani „periferie“ by neměly zůstat stranou vašeho zájmu

Okrajové části Prahy – Kyje, Prosek, Černý Most, Jižní Město, Modřany, Zličín a další – někdy zůstávají stranou zájmu. Je samozřejmě nutné počítat s tím, že již nejde o malebné části Prahy plné činžovních domů, které zkrátka mají své kouzlo. Ani život v panelovém domě ale není v Praze k zahození. Benefitem je tam větší klid, dostupnost většího množství parků či skutečná příroda za domem. Kromě toho i v těchto částech Prahy bývá více než dostatečná občanská vybavenost. A pokud zrovna potřebujete do centra, veřejná doprava – zejména v případě blízkosti metra – je skvělou volbou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pronájem bytu v Praze: Kde hledat tu nejlepší lokalitu pro rodinné bydlení?