Menu
MotherClub.cz
Dětské nemoci

Proč je pro tělo důležitý vitamín D a v jaké podobě ho doplnit

Komerční sdělení

Komerční sdělení

25. 12. 2021

Lidské tělo je neuvěřitelně komplikované a pro své správné fungování potřebujete kromě makroživin, jako jsou sacharidy, tuky a bílkoviny, také celou řadu dalších látek a sloučenin. Řada z nich je známá pod označením vitamíny. Právě jejich doplňování do organismu totiž může přinášet značné zefektivnění různých procesů. Za co je zodpovědný vitamín D a proč je výhodná kombinace s vitamínem K2? To se dozvíte v tomto článku.

Jaké jsou účinky vitamínu D v lidském těle

Obecně má vitamín D v organismu hned celou řadu nejrůznějších účinků. Jedním z těch hlavních je však podpora optimální činnosti metabolismu vápníku a fosforu, což má vliv na zdraví zubu či kostí. Dále napomáhá vitamín D efektivnímu fungování imunitního systému. A to může během zimního období pomoci v boji proti chřipkám a nachlazení.

Na co si dát pozor při výběru doplňku stravy

Aby bylo možné dostat do těla vitamín D, je potřeba vybrat takovou formu doplňku stravy, která bude nejlépe využitelná a vstřebatelná. To nabízí například vitamín D3 K2. Tento přípravek obsahuje vitamín D3, který dokáže organismus nejlépe využít, a proto bývá dáván do podobných přípravků. Kromě toho se zde však vyskytuje také vitamín K2.

Kombinace s vitamínem K2

Kvalitní doplněk stravy vitamín D3 K2 kapky elegantně kombinují princip fungování a využití obou těchto látek v lidském organismu. Jedním z hlavních účinků vitamínu K2 je totiž zvýšení účinnosti vitamínu D3. Aby toho nebylo málo, podporuje také zdravou srážlivost krve a normální stav kostí. Přípravek vitamín D3 K2 MK7 kapky navíc obsahuje nejlépe vstřebatelnou podobu tohoto vitamínu. Užívání takového doplňku stravy má opravdu smysl i díky čistému složení, které vychází z pečlivého testování ve farmaceutických laboratořích v Německu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč je pro tělo důležitý vitamín D a v jaké podobě ho doplnit