Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Příprava na rodinné výlety v létě: Co nesmí chybět

Redakce

Redakce

4. 7. 2024

Letní rodinné výlety patří zážitkům, na které budete společně vzpomínat po zbytek života. Abyste ale vzpomínali na dovolenou snů, a ne na hororový zážitek, je dobré se náležitě připravit. Na co nezapomenout?

Pozor na sluníčko – opalovací krém nesmí chybět

Letní výlety jsou nedílně spojené se sluníčkem. Ať už ale jedete k moři, nebo třeba na hory, měli byste si na sluneční paprsky dávat pozor. Zejména citliví jedinci si totiž mohou přivodit nepříjemné spáleniny od sluníčka už během několika málo desítek minut na přímém sluníčku.

Vždy se tedy před cestou na pláž nebo před horskou túrou či cyklovýletem důkladně namažte opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem. Poděkuje vám nejen vaše kůže, vděčni budete i sami sobě za to, že nebudete velkou část výletu trpět kvůli bolavým a svědivým popáleninám.

Krabičku první pomoci mějte vždy s sebou

Zejména pokud jde o aktivní dovolenou, měli byste pamatovat na základní lékařské pomůcky. Nohu si ale snadno můžete pořezat i na pláži. Stačí kousek skla nebo třeba ostrý úlomek od mořských mušlí. Náplastí Leukoplast může ránu rychle ošetřit a zabránit jejímu znečištění.

Na dovolené se ale může hodit i dezinfekce, fixační obvazy, teploměr, základní léky a další vybavení.

Jídlo a pití jsou neméně důležité

Během teplých letních dnů ztrácíme spoustu tekutin. Je proto nezbytné je průběžně doplňovat. Každý by proto měl mít s sebou jednu lahev s vodou, co pár hodin si dělejte také přestávky na svačinky. Potěší čerstvé ovoce, které hydratuje a dodá energii i vitamíny, stejně tak byste ale měli myslet i na bílkoviny a zdravé tuky. Naopak se vyhýbejte slazeným nápojům a smaženým potravinám, které jsou kalorické a těžké, a přestože nás tyto pokrmy v létě velice lákají, nejsou vhodnou volbou.

Děláte-li si domácí svačinku, nezapomeňte na chladicí box, díky kterému se svačinka nezkazí a vydrží ve skvělé kondici i během horkého letního dne.

Náhradní oblečení vždy s sebou

I na jednodenní výlet je dobré přibalit si náhradní oblečení. Je zde totiž poměrně vysoká šance, že oblečení propotíte a minimálně na cestu zpět nebo třeba do restaurace se budete chtít převléci do čistého.

Stejně tak mohou hrozit bouřky a jiné rozmary počasí, kvůli kterým najednou budete potřebovat oblečení teplejší či nepromokavé. U dětí pak hrozí zvýšené riziko ušpinění oděvů od jídla nebo pádů při prozkoumávání okolí.

Na co dalšího nezapomenout?

Zejména ve větších rodinách se může snadno stát, že si někdo nenabil telefon. Vezměte proto s sebou powerbanku, aby kdokoliv mohl zařízení dle potřeby dobít.

Zkontrolujte i technický stav vozidla nebo sportovního vybavení, aby vše bylo plně funkční a bezpečné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příprava na rodinné výlety v létě: Co nesmí chybět