Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Pravda o celulitidě: Zboření mýtů a hledání řešení

Redakce

Redakce

3. 7. 2024

Celulitida trápí mnoho žen, i některé muže. Vyskytuje se hojně a nejde o závažný problém. Ale právě pomerančová kůže mnohdy stojí za tím, že se ve svém těle necítíme tak dobře. Ohledně tohoto tématu existuje řada mýtů, které mohou celou situaci akorát zhoršovat. Proto je důležité rozlišovat fakta a díky nim najít správné řešení.

Toxiny v těle

Mnohdy se můžete setkat s informací, že celulitida vzniká kvůli hromadění toxinů v těle. Jde ale o mýtus. Pomerančová kůže vzniká kvůli tuku. Ten může pronikat mezi kolagenová vlákna a pojivovou tkáň, proto pak vytváří na kůži typické obrazce. Pokud je pojivová tkáň povolená, tuk snáze vystupuje na povrch směrem k pokožce. Na vině mohou být hormony, nedostatek pohybu, přebytečný tuk či špatný krevní oběh. Proto je dobré zaměřit se na tyto možnosti. Důležitý je zdravý životní styl, zlepšit krevní oběh lze s pomocí praktického masážního přístroje. Ale pomohou i klasické masáže rukama – rozproudí krev a lymfu.

Problémy s nadváhou

Mnohdy se říká, že celulitida trápí pouze ty, kteří trpí nadváhou. Ve skutečnosti se ale může objevit i u hubených žen – i když zdravě jí a pravidelně cvičí. Nicméně pokud máte více tělesného tuku, pak je vznik celulitidy pravděpodobnější. Objevit se ale může v podstatě u každého.

Pravidelné kardio

Mohlo by se zdát, že když je pomerančová kůže způsobena tukem v podkoží, pomůže pravidelné kardio, respektive snížení tělesné hmotnosti, které je s ním spojeno. Rozhodně však nejde o univerzální řešení. Důležitější je zaměřit se na silový trénink – tím posílíte svaly, díky čemuž celkově zpevníte tělo a omezíte slabá místa, na kterých se celulitida může objevovat.

Zázračné krémy

Nabízí se spousta produktů, které by vás údajně měly zbavit celulitidy. Většinou však nefungují, alespoň ne samy o sobě. Nanesením krému se pomerančové kůže nezbavíte. Pomoci mohou retinoidy a například i krémy se zeleným čajem, zázvorem či kofeinem. Ty podporují cirkulaci a mohou usnadnit spalování tuků. Nepočítejte ale se zázračným výsledkem.

Efektivní řešení

Spousta běhání, různé detoxikační kúry a kouzelné krémy vám pravděpodobně nepomohou. Je důležité zaměřit se na to, co opravdu funguje. Nabízí se přitom několik možností, jak můžete proti celulitidě bojovat. Vždy je ale třeba počítat s tím, že se jí nezbavíte navždy. Díky prevenci můžete omezit výskyt pomerančové kůže. Mnohdy ale stojí velké úsilí se jí zbavit. Obecně je totiž ženská pojivová tkáň měkčí a volnější – tuk tak může snáze procházet a vytvářet důlky. I proto u mužů není celulitida tak častá, jelikož mají pojivovou tkáň pevnější. Ve výsledku jde pouze o kosmetický problém, kterým se nemusíte příliš trápit. Jde totiž o zcela přirozenou věc.

Zdravá životospráva

Jednou z věcí, která vám může pomoci minimalizovat celulitidu, je celkově zdravá životospráva. Složení jídelníčku je důležité – pokud totiž máte nadváhu, ďolíčky se tvoří mnohem snáze a jsou výraznější. Ideální je proto udržovat si normální váhu. I tak se ale mohou na citlivých místech důlky objevit.

Do jídelníčku můžete zařadit potraviny s vysokým obsahem vody. Například okurku, ředkvičky, papriky či rajčata. Voda může pomoci k pevnější pojivové tkáni. Nezapomínejte proto i na dostatečný pitný režim. Pokud navíc zařadíte více zeleniny, případné hubnutí bude snazší.

Komplexní cvičení

Při hubnutí se často doporučuje kardio. Ale pokud chcete celkově dosáhnout hezčí postavy, je důležité zařadit i silový trénink. Nemusí jít o nic vyčerpávajícího, ale pravidelný pohyb je důležitý. Díky tomu se můžete zbavit přebytečného tuku, a přitom zpevnit tělo. Budete se tak celkově cítit lépe a díky zpevnění se omezí projevy celulitidy.

Profesionální procedury

Jednou z procedur, která je často v souvislosti s celulitidou zmiňovaná, je liposukce. Ta ale není zrovna vhodná, nevyřeší totiž váš problém. Naopak po zákroku může být distribuce tuku ještě více nerovnoměrná a výsledek tak bude vypadat ještě hůř.

Namísto toho se zaměřte raději na laserové, radiofrekvenční a masážní techniky. Navštívit můžete specialisty – podstoupíte několik sezení, po kterých byste měli vidět výsledky. Pravidelná sezení ale něco stojí, kromě peněz je samozřejmě třeba investovat i čas.

Namísto toho můžete vyzkoušet domácí masáže. Skvělým pomocníkem je masážní přístroj proti celulitidě. Vakuová drenáž je efektivní. Na kůži vytvoříte podtlak, tím se stimuluje i podkoží. Díky tomu se zlepšuje pružnost pokožky, podpoříte krevní oběh i lymfatický systém. Celý proces je přitom snadný a bezpečný a jde o neinvazivní ošetření.

Případně můžete vyzkoušet jednodušší řešení. K masážím vám bude stačit i běžný masážní váleček si podobná pomůcka. Ale i běžná masáž rukama dokáže zlepšit proudění krve a lymfy. Stačí jen nanést tělový olej či krém, díky kterému vám to půjde lépe. Pak už jen stačí stimulovat kůži a podkoží. Nepotřebujete k tomu složité techniky.

Celulitida mnohdy ženy trápí, jelikož ji vnímají jako něco nevzhledného a špatného. Je ale důležité ji přijmout, jelikož jde o zcela běžnou věc. Postihuje většinu žen, nehledě na jejich hmotnost a celkovou kondici. Nabízí se různé možnosti, jak proti ní můžete bojovat. Jde ale o dlouhodobý proces a budete potřebovat spoustu trpělivosti. Pokud chcete pečovat o své tělo, BeautyRelax má pro vás připravenou řadu pomocníků a praktických tipů, které vám pomohou na cestě za vysněnou postavou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Pravda o celulitidě: Zboření mýtů a hledání řešení