Menu
MotherClub.cz
Dětské nemoci

Posilujte imunitní systém dětí. Bez vitamínů to nepůjde

Komerční sdělení

Komerční sdělení

13. 10. 2017

Malé děti jsou náchylnější k nachlazení a různým virovým onemocněním. Zejména v sychravém počasí a po nástupu do předškolního zařízení se rodiče často potýkají s mnohem větší nemocností, než byli doposud zvyklí. Imunitu dětí lze ale naštěstí velmi dobře podpořit.

Vitamíny především

Imunitní systém je důležité posilovat. Děti potřebují vyváženou a pestrou stravu plnou ovoce a zeleniny. Důležitý je i pravidelný pobyt venku. V období chřipek a nachlazení je přísun vitamínů přímo nutností.

Které vitamíny a minerály podporují imunitu?

  • vitamín C – skvělý pro imunitní systém, pomáhá bojovat s únavou
  • niacin – podporuje látkovou výměnu a působí na únavu a vyčerpání
  • vitamín E – přírodní antioxidant, chrání organismus před volnými radikály
  • zinek – podporuje imunitu a paměť
  • kyselina listová – důležitá pro krvetvorbu a imunitu
  • selen – důležitý pro správnou činnost štítné žlázy a imunitního systému
  • vitamín D – velmi důležitý pro správné vstřebávání vápníku na podporu kostí a zubů
  • vitamín B12 – ovlivňuje tvorbu červených krvinek

Někdy jen strava nestačí

Samozřejmě nejlepší je, když děti přijímají vitamíny ve stravě, ale bohužel ne vždy se k zelenině či ovoci staví tak nadšeně, jak by si rodiče přáli. V takové chvíli mohou nastoupit různé vitamínové doplňky pro děti. Na trhu jich je velké množství od jednodruhových až po různé multivitaminové komplexy. Pro děti jsou ideální takové, kde jsou zastoupené všechny potřebné vitamíny. U malých dětí se vyhýbejte tabletám na polykání. Mnohem vhodnější jsou ty ve formě želé nebo sirupu.

Příjemnou příchuť a přitažlivý obal mají multivitaminy Vibovit. Ty jsou k dostání ve formě tablet pro starší děti a želé ve variantě Farma, Abeceda, Dino, Zoo, Safari a Aqua pro ty menší. Děti si je určitě zamilují a budou vitamíny polykat doopravdy s chutí. Zdravá strava zůstává vždy na prvním místě, ale někdy je potřeba i malá pomoc z lékárny.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Posilujte imunitní systém dětí. Bez vitamínů to nepůjde