Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Podívejte se na venušiny kuličky jinak – umí toho skutečně hodně

Po porodu nám radost z krásného miminka dost často kazí naše tělo. Zlobí v mnoha ohledech. Bojíme se, že to tak zůstane. Abychom daly své tělo co nejdříve do pořádku, musíme pro to obvykle něco udělat. Častým problémem bývá inkontinence, především močová.

Močová inkontinence je naneštěstí velice častý problém žen

Nejčastěji se s ním setkáme po porodu, někdy třeba již během těhotenství. Trápí nás i kvůli nadváze. Dalším obdobím, kdy u nás často zaklepe na dveře, je menopauza. Ve všech případech jde o období, kdy z různých důvodů dojde v ženském těle k povolení svalů pánevního dna. Ty slouží mimo jiné i k tomu, že udržují ve správné pozici, a tedy i v chodu, naše vylučovací ústrojí. Nejčastějším důsledkem jejich povolení je právě močová inkontinence. Obvykle jde o tzv. stresovou inkontinenci, u níž k úniku moči dochází při zakašlání, kýchnutí, při zvedání těžších břemen, ale třeba i miminka, při sportu a dalších podobných činnostech. Ještě vážnějším stavem je pak akutní inkontinence, kdy moč uniká zcela bez příčiny a fekální inkontinence, u níž bojujeme s problémem udržet stolici.

Pro pomoc k lékaři, ale i do sexshopu

Fakt, že nám inkontinence ničí i náš sexuální život, není pro nikoho překvapením. Avšak přesto vás pošlu do sexshopu. Samozřejmě do toho online, protože právě zde jako ženy nakupujeme rády a diskrétně. Mimochodem, znáte nejdiskrétnější eshop v ČR – sexshop Sexio.cz? Kupte si tam venušiny kuličky. Dnes vám je na posilování pánevního dna doporučí i gynekolog a urolog. Jsou pro tento účel skutečně ideální, optimální ve spojení s cviky podle Ludmily Mojžíšové či s Kegelovými cviky.

Venušina kulička – činka pro pánevní dno

Svaly pánevního dna je zapotřebí posilovat stejně jako jiné svaly. Venušiny kuličky slouží jako činka. Vloží se do vagíny a cvičení spočívá v trénování udržet v sobě venušinu kuličku co nejdéle. Pokročilejší cvičení znamená aplikovat kuličku menší, těžší, či více kuliček najednou. S kuličkami lze současně cvičit i zmíněné cvičební sestavy.

Musíme skutečně pánevní dno posilovat? Rozhodně ano. Je to vlastně jediná neinvazivní metoda, jak stav zlepšit bez operace.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Podívejte se na venušiny kuličky jinak – umí toho skutečně hodně