Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Plážový průvodce: Jak si užít dokonalou dovolenou u moře

Možná vás dráždí, že každý už dávno sdílí na sociálních sítích nádherné fotky z dovolené u moře, a vy jste ještě nikde nebyli. Je načase naplánovat si letošní dovolenou, dokonalou dovolenou u moře s těmi nejkrásnějšími zážitky. Kromě rodiny a těch, které milujete, vám ale tyto zážitky může poskytnout i báječný společník – paddleboard. Proč byste ho měli mít a konečně si ho také na dovolenou pořídit, jestliže ho ještě nemáte?

Paddleboard i pro plážové povaleče

Ať už patříte mezi typické plážové povaleče nebo ty, kteří rádi zdolávají překážky, vrcholy a podnikají nejrůznější výlety v okolním terénu v atmosféře nádherné přírody nebo uplavou kilometry, je pravdou, že aktivní odpočinek neuškodí nikomu. A i ty plážové povaleče může zaujmout hračka do moře, která vám může připravit nezapomenutelné zážitky, a to hlavně při dovádění s dětmi. Možná jste už slyšeli o paddleboardu, ale zatím neuvažovali o tom, že by se mohl hodit i vám. Nebojte se, k jeho používání nepotřebujete mít dokonalou fyzickou kondici, ale klidně jej můžete využít třeba i k pohodovému opalování na vodní hladině.

Paddleboarding je zkrátka moderní vodní sport pro celou rodinu, který znají už téměř všichni a nejen děti z něj bývají nadšené. Paddleboard nemusí sloužit jen ke krkolomným akrobatickým kouskům na hladině a běžnému surfování, ale i k daleko jednodušší zábavě. Můžete se jen krásně s dětmi vyblbnout, nebo si na plovák jednoduše lehnout a splývat v klidu na hladině.

Relax i posilování na vodní hladině

Prkno slouží především k aktivnímu odpočinku, relaxu a odreagování, ale pádlování ve stoje na vodní hladině samozřejmě zvyšuje vaši fyzickou kondici a posiluje svaly celého těla. Navíc si můžete užít dokonalou prohlídku okolní přírody, a to nejen u moře, ale i na klidných jezerech v horských oblastech, kde je povoleno koupání a výlety na lodích.

Jak vybrat paddleboard

Jak vybrat ten správný paddleboard na dovolenou k moři? Záleží na tom, co s ním chcete podnikat. Paddleboardy jsou i pro náročné, nebo dokonce též delší a stabilnější prkna pro oba rodiče s dítětem. Vyberte si zkrátka takový plovák, který vás uveze. Nosnost takového pevného paddleboardu může být i 120 nebo 130 kg. Můžete se totiž také krásně projíždět ve dvou, což vám poskytne dokonalou romantiku, třeba zrovna na první společné a zamilované dovolené.

Čím je paddleboard tužší a pevnější, tím více váhy unese a tím je také výkonnější. Tato nosnost a tuhost zajišťuje bezpečí, abyste v moři mohli plout i dále od břehu. A pokud se chystáte na výlety mezi ostrovy, bude se vám hodit dvoukomorový paddleboard pro případ, že by se vám v nějaké extrémní situaci plovák protrhl.

Na delší výlety na vodu se hodí kromě pádla, batohu na prkno, ruční pumpy a pojistného lanka, které jsou běžnou součástí balení, také voděodolný batoh s dostatkem pitné vody a s mobilním telefonem, ochrannou pokrývkou hlavy proti úpalu i krémem s UV filtrem a též kajaková sedačka. Samozřejmostí je rovněž záchranná vesta. Pokud se pouštíte někam dál na moře, je určitě vhodné nejezdit o samotě, ale vyrazit minimálně ve dvou. I když jste třeba dobří plavci, nikdy nevíte, co se může stát. Dávat pozor je třeba na mořské proudy, aktuální stav mořské hladiny, vítr, příliv nebo také na další lodě.

Zábava s dětmi u moře

Pokud vám ale stačí běžné hry a dovádění s paddleboardem u břehu, i to vás může dokonale zabavit a uspokojit. S paddleboardem na pláži budete in a nebojte se, že se s plovákem v moři znemožníte, zacházení s paddleboardem nevyžaduje žádné zvláštní zkušenosti, schopnosti a dovednosti a v podstatě si s ním ve vodě můžete dělat opravdu to, co chcete. Pro zábavu a legraci s dětmi je toto prkno jako stvořené. Můžete si také pořídit dětské pádlo, anebo dětskou kajakovou sedačku. Nezapomeňte také na to, že byste svůj paddleboard neměli nechávat dlouho na přímém slunci, pokud se zrovna zaměstnáte něčím jiným, třeba když zrovna stavíte s dětmi hrady z písku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plážový průvodce: Jak si užít dokonalou dovolenou u moře