Menu
MotherClub.cz
Dětské hry

Patříte mezi LEGO fanoušky? 6 míst, které vás uchvátí

LEGO je celosvětovou legendou mezi stavebnicemi obdivovanou nejen dětmi, ale i dospělými. Již od roku 1931 nás všechny spojuje díky stavebnicím z obchodu i originálním expozicím a zábavným parkům – Legolandům. Kterých šest míst rozhodně stojí za návštěvu?

1. Legoland Billund, Dánsko

Dánsko je místem, kde se Lego narodilo, konkrétně ve městě Billund, ve kterém také vyrostl první LEGO zábavní park. Najdete zde okolo padesáti atrakcí, ale i miniatury měst a další tematické oblasti jako je Lego City, Legoredo Town, Lego Rytířské království, Polární země, Země dobrodružství, Zóna představivosti, Pobřeží pirátů a Miniland.

2. Lego House Billund, Dánsko

Když už budete v Dánsku, navštivte dům, který tvoří více než 25 milionů LEGO kostek. Na ploše 12 tisíc metrů najdete čtyři hrací zóny – modrou, zelenou, žlutou a červenou. Stavba je tvořena 21 bloky s 9 různě barevnými terasami, na každé z nich je herní hřiště. Venkovní část Lego Housu je přístupná zdarma.

3. Legoland Dubaj, Spojené arabské emiráty

Jestliže toužíte po opravdu nezapomenutelném zážitku, navštivte Legoland v Dubaji, kde jsou největší a nejpropracovanější atrakce ze všech legoparků z celého světa. Najdete zde všechna možná témata, ale i nespočet atrakcí, například si můžete postavit vlastní LEGO vor, vydat se na splash safari nebo sjet 20 různých tobogánů.

Tip: I když je návštěva LEGO destinací jeden veliký sen, cestování do jiných zemí sebou může přinést spoustu problémů. S cestovním pojištěním se ve světě neztratíte a navíc se nemusíte strachovat, protože jste připravení na cokoliv.

4. Legoland Windsor, Anglie

Legendární Legoland byl ve Windsoru založen již v roce 1996 na pozemku bývalého safari parku. Těšit se zde můžete na tématiku Hvězdných válek, Rytířské království, Zemi vikingů, Pobřeží pirátů a Faraonské království. Společně s newyorským a dubajským parkem je ten v Anglii největším na světě.

5. Legoland Goshen, New York

Legoland v New Yorku má celkovou rozlohu kolem 500 akrů, na kterých se rozprostírá 15 000 LEGO modelů různých velikostí tvořených celkem 30 miliony kostiček. Tento zábavní park podle World Record Academy vytvořil světový rekord – je tedy největší Legoland na světě. Mimo jiné zde najdete více než 50 atrakcí a exhibicí.

6. Muzeum LEGA Praha

Zapomenout bychom neměli ani na největší tuzemskou LEGO sbírku, která je dostupná veřejnosti. V Muzeu Lega si můžete prohlédnout modely pražských pamětihodností, a to například Karlův most, Národní muzeum a divadlo a Staroměstský orloj. Muzeum Lega v Praze se rozkládá na ploše 420 m² a najdete v něm 20 tematických expozic, 3 000 modelů sestavených z více než 1 000 000 kostek stavebnice LEGO.

Iveta Nečesalová
Copywriter

Copywriterka, kterou tvorba textů živí od roku 2015. Tvoří srozumitelné a úderné texty, které lépe pomáhají zákazníkům porozumět nabízeným produktům a službám. Její texty najdete například na srovnávacím portálu produktvdetailu.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Patříte mezi LEGO fanoušky? 6 míst, které vás uchvátí