Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Pánský kabát jako dárek – který vybrat?

Rozhodli jste se darovat svému muži, partnerovi, bratru, synovi či otci pánský kabát? A teď se bojíte, že jste si dali za úkol příliš tvrdý oříšek? Určitě ne, takový dárek je pro někoho, kdo je vám důvěrně blízký, máte v oku jeho velikost a znáte jeho vkus. A také vám na něm hodně záleží, jelikož pánský kabát se stal nedílným a jistě nejstylovějším kouskem svrchního oděvu. Pánové jej oblečou do kanceláře, na schůzku, do divadla nebo na večírek s přáteli. Přinášíme vám pár tipů, jak vybrat ten pravý a neudělat chybu.

Koupě kvalitního pánského kabátu je rozhodně dobrou investicí. Není to zrovna nejlevnější kousek, proto je dobré mít promyšleno, že ten, který zvolíte, opravdu zapadne do stylu majitele a bude jednoduché jej kombinovat se zbytkem šatníku. Zvažte fakta jako kdy a kde v něm bude majitel chodit, nebo jeho míry, aby kabát postavě lichotil. Při pořizování kabátu je třeba si promyslet, jaký chceme druh, provedení, materiál a barvu.

Než se rozhodnete pro konečný model, mějte na paměti několik základních pravidel, které vám usnadní nákup. Pánský kabát se nosí v zimních měsících, to znamená, že nesmí být úplně na tělo, bude se pod něj vrstvit, zcela pravděpodobně na triko či košili přijde ještě hrubší svetr a teprve pak se navlékne kabát. Druhým pravidlem je, že má-li kabát sloužit k formálním příležitostem, zůstaňte při zemi, co se do výběru barev týče, a volte ty konzervativnější, jako je černá, šedá či námořnická modř. V neposlední řadě dbejte ať už u elegantnějších nebo ležérnějších modelů na délku rukávů. Správně by měl rukáv končit u zápěstí, dlaň se v něm nesmí utopit.

Pravděpodobně jedna z nejpopulárnějších barev aktuální módy pánských kabátů bude camelová, neboli velbloudí a jiné odstíny tělové. Zimní outfity bývají většinou v monotónních barvách, světle hnědá bude v takové zněti temna dokonale vynikat a dodá modelu šmrncovní vzhled. Do módy se pak vrací i kary a kostky všech odstínů barev, které přináší nové osvěžení do zimního odívání. Zvolte kratší kabát pro sportovnější příležitosti a elegantní dlouhý pro konzervativce na seriózní nošení. Inspirujte se armádou a vyberte kabát se zapínáním na olivy, nebo klasický trenčkot s opaskem. Nebojte se širokých límců, které kromě toho, že dobře vypadají, poslouží a zahřejí při nižších teplotách.

Pánský kabát jako dárek bude rozhodně velká paráda odměněna vděkem obdarovaného. Takový nezbytný nadčasový kousek si v šatníku nechá líbit i ten muž, který zrovna elegantním stylům neholduje. Mít v něm pánský kabát z kvalitního materiálu a v důmyslném provedení je takový malý luxus. A ten si páni zaslouží dopřávat.

Všechny navrhované modely kabátů naleznete zde: https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-kabaty-806.html

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pánský kabát jako dárek – který vybrat?