Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Nepromokavá prostěradla aneb Bez plenek i v noci

Každý rodič netrpělivě čeká na chvíli, kdy se potomek začne zbavovat plenek. I když se té chvíle zároveň děsí. Přeci jen – není to právě levná záležitost. Na druhou stranu – je to pohodlné. Nejprve se dítě zbaví plenek přes den, pak i v noci. Často se neubráníte nočním nehodám. Jak před nimi ochránit matraci a postel?

Chce to trpělivost

Zbavit dítě plenek na noc není snadné. Rodiče se musí připravit na neustálé převlékání postýlky a kolotoč praní. Je tedy třeba mít po ruce dostatek ložního prádla.

Abyste si to alespoň trochu usnadnili, investujte do nepropustných prostěradel a chráničů matrace. Ta ochrání matraci před vlhkostí a zároveň prodlouží její životnost.

Nepromokavá prostěradla

Používají se jako hygienická ochrana matrace pro děti a dospělé před vlhkostí. Zespodu je ošetřeno vrstvou, která zabraňuje průniku vlhkosti do matrace a zároveň slouží jako bariéra proti roztočům.

Prostěradlo se vyplatí pořídit dříve, než budete dítě odvykat plenkám. Ani ta nejlepší plenka totiž někdy neabsorbuje vše. Nepropustná podložka vás v tu chvíli zachrání. Někdo ji nahrazuje igelitem, který vloží pod prostěradlo. Igelit ale šustí a brání klidnému spánku – nejen dítěti, ale i vám. Když nespí dítě, nespíte ani vy.

Nepropustná prostěradla zajistí naprostou nepropustnost tekutin (moči, vylití mléka, čaje z lahvičky apod.). Jsou prodyšná a vzdušná. To je další podstatný rozdíl mezi pouhým igelitem a podložkou. Pokožka se při kontaktu s igelitem potí a paří. U nepropustných prostěradel se toho bát nemusíte. Jsou vyrobena z kvalitních přírodních materiálů, díky čemuž jsou zcela nezávadná a vhodná pro každého.

Pro děti i dospělé

Prostěradla z nepropustného materiálu se vyrábí v různých velikostech. Do dětských postýlek i velkých postelí. Ani u větších dětí se občas neubráníte nehodě. Stačí silné nachlazení a jedno velké kýchnutí.

Náš tip: Zakupte rovnou dva kusy, ať je můžete měnit dle potřeby a nemusíte čekat, až vyprané prostěradlo uschne.

Chránič matrace

Chránič matrace

Možnou alternativou nepropustného prostěradla je chránič matrace. Chrání matraci před znečištěním a poškozením. Přidělává se na matraci pomocí gum přišitých v rozích chrániče. Většinou jde o spojení froté materiálu z vrchní strany a polyuretanové vrstvy na spodní straně chrániče.

Proč pořídit chránič matrace nebo nepropustné prostěradlo?

Během spánku se potíme. Matrace tak je vystavena nečistotám, bakteriím a roztočům. Pot se vsákne do matrace a je živnou půdou pro mikroby a bakterie.

  • Zvýšíte hygieničnost spánku
  • Chránič absorbuje vlhkost a tím eliminuje vznik zápachu
  • Ochráníte matraci před znečištěním a zároveň prodloužíte její životnost
  • Zamezíte vzniku plísní
  • Prodyšnost snižuje riziko pocení spícího dítěte (i dospělého).
Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nepromokavá prostěradla aneb Bez plenek i v noci