Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Nejznámější a nejmódnější: Top 5 značek ze světa krásy

Módní světové značky ovlivňují výrobu oděvů, obuvi a doplňků, diktují módní styl, jsou symbolem úspěchu, luxusu a dobrého vkusu. Módní značky nezískaly slávu a autoritu okamžitě. Stojí za tím dlouhodobá a pečlivá práce, vzestupy a pády, někdy i dramatické osudy či životní zvraty. Módní značky zpravidla úzce souvisí s osudem a životem jejich zakladatelů, a proto mnoho z nich nosí jejich jméno.

Některé módní značky se zabývají pouze výrobou oděvů nebo obuvi, parfumerie nebo doplňků. V dnešní době nejmódnějšími městy jsou na světě Paříž, Milán, Londýn, New York. Právě tam se nacházejí největší módní domy. Seznam módních luxusních značek je velmi dlouhý, ale dnes jsme se rozhodli sestavit top 5 nejmódnějších a nejlepších značek na světě.

Louis Vuitton. Jedna z nejdražších módních značek na světě, považuje se za symbol luxusu a dobrého vkusu. Příběh značky se začal psát od roku 1854, když se Louis Vuitton Malletier rozhodl založit svou první vlastní firmu. V dnešní době vyrábí oblečení, doplňky a samozřejmě slavné tašky a kufry.

Dior. Francouzská společnost byla založena francouzským talentovaným návrhářem Christianem Diorem v roce 1946. Značka Christian Dior vyrábí nejen oblečení, doplňky a parfémy, ale také kosmetické výrobky, dekorativní kosmetiku a výrobky péči o pleť. V roce 2006 značka uvedla na trh kosmetickou řadu pro muže Dior Homme Dermo System. Nyní společnost zaměstnává 56 tisíc lidí. Tato firma je jedinečná i tím, že vyrábí také mobilní telefony.

Versace. Italská společnost, která byla založena roku 1978 talentovaným Gianni Versace, získala po desetiletích ohromující popularitu. Mezi zákazníky značky patří celebrity, jako Madonna, Elton John, Tina Turner a mnozí další. Vlnu nadšení a obdivu vyvolaly nádherné šaty, ve kterých se Elizabeth Hurley objevila na červeném koberci v roce 1994. V roce 1997 byl Gianni Versace zastřelen sériovým vrahem a po jeho smrti návrhářskou štafetu převzala jeho sestra Donatella Versace. Dnes značka vyrábí luxusní oblečení, doplňky, parfémy, kosmetiku a jiné luxusní zboží.

Giorgio Armani. Zakladatelem značky je talentovaný návrhář Giorgio Armani. Italský módní dům Giorgio Armani vyrábí pánské a dámské oděvy, obuv, doplňky, hodinky, kosmetiku a šperky. Značka se také zabývá výrobou parfémů ve spolupráci se společností L’Oreal. V současné době má Giorgio Armani S.p.A. více než 2 000 butiků po celém světě.

Gucci. Světoznámou značku Gucci založil v roce 1921 Guccio Gucci a jeho dítko dnes patří mezi nejprestižnější a nejsnáze poznatelné. Na začátku své kariéry Gucci vyráběl vysoce kvalitní kožené oblečení pro jízdu na koni. Později se jeho kožené kabelky, rukavice a kufry staly velmi populární v Evropě a sortiment značky se rozšířil o šály, kravaty a hodinky. Dnes se značka Gucci kromě výroby módního dámského a pánského oblečení, obuvi a doplňků věnuje také charitativní činnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejznámější a nejmódnější: Top 5 značek ze světa krásy