Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Nejoblíbenější destinace pro vaši dovolenou

Prázdniny se nezadržitelně blíží. Toto je skvělá chvíle na plánování letní dovolené. Proto jsme speciálně pro vás vybrali ta nejlepší místa k odpočinku v zahraničí. Podívejte se, co musíte vidět a kam podle nás stojí za to vyrazit.

Turecko a jeho kuchyně

Dovolená v Turecku není jen o odpočinku na luxusních plážích nebo využití atrakcí a vybavení, které nabízí ubytování v Turecku. Prázdniny strávené v této destinaci mohou být také skvělou příležitostí, jak se skutečně vrátit v čase. Turecko má mimořádně bohatou a barvitou historii a nejlepším důkazem toho jsou ruiny starověkých měst. Turisty nejčastěji navštěvované jsou Anamur a Anamurion, kde můžete obdivovat jejich zachovalé pozůstatky. Přesto takových skvostů najdeme v Turecku mnohem více. Proto, ačkoli vás hotely v Turecku lákají k luxusnímu odpočinku, mohou být fakultativní výlety, které vás zavedou do dávných časů, příjemnou změnou. Také turecká kuchyně je jednou z nejznámějších kuchyní na celém světě. Vyznačuje se nejen sytostí, ale především aromatičností. Turci na koření rozhodně nešetří.

Oslnivé Bulharsko

Pokud sníte o lenošení u moře se sklenkou lahodného bulharského vína v ruce, najdete svůj ráj na krásných plážích Černého moře. Hledáte-li regiony, které byste mohli poznávat pěšky, autem nebo na kole, budete mít spoustu příležitostí k rekreaci. Bulharsko je místem úžasné kuchyně a nekončící zábavy. Dovolenou do Bulharska doporučujeme především rodinám s dětmi. Přímořská letoviska nabízejí mnoho zábavy pro dospělé i děti. Není možné se tam nudit. Svůj den snadno naplníte atrakcemi od rána do setmění. A po setmění se mladí jistě skvěle pobaví. Bulharsko je známé svými četnými přímořskými kluby a diskotékami. Pokud si tedy chcete přes den odpočinout na pláži nebo u bazénu a večer si zařádit, Černé moře je perfektní volbou.

Dokonalá Mallorca

Mallorca stejně jako Ibiza je často vnímána jako párty centrum Španělska a destinace výhradně pro mladé lidi. Ne každý však ví, kolik úžasných míst tento ostrov ukrývá. Mallorca je prázdninovou destinací pro každého. Najdete zde klidná letoviska s nabídkami pro rodiny s dětmi, krásné pláže, úžasné hory a jeskyně, ale i zajímavé památky nebo naopak celou řadu nočních klubů. Mallorca je vynikající volbou pro lidi, kteří chtějí spojit úžasnou dovolenou s aktivním odpočinkem. Vydejte se například do Palma de Mallorca. Hlavní město ostrova vás nadchne obrovským množstvím památek a zajímavých míst. Najdete zde spoustu okouzlujících zákoutí, které rozhodně stojí za prozkoumání, ať už to jsou krásné chrámy či malebné uličky, ze kterých na vás dýchne historie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejoblíbenější destinace pro vaši dovolenou