×
MotherClub.cz

Jak naučit dítě vyslovovat v?

Jak naučit dítě vyslovovat v

Chcete, aby vaše dítě dobře mluvilo, a právě nyní vám dělá velký problém hláska V? Nebojte se, je mnoho dětí, které mají potíže vyslovit právě tuto hlásku a s trochou cviku se ji velmi rychle naučí vyslovovat správně. Jak na to?

Jak nacvičovat hlásku V?

Hláska V se ve většině případe zaměňuje za B (bana místo vana, boda místo voda, atd.). Až budete nacvičovat, dbejte na to, aby dítě položilo horní řezáky na spodní ret. Poté musí dlouze vyslovit hlásku VVVVV a rty pustit. Jestliže se dítěti nedaří dát zuby správně, můžete mu pomoci tak, že mu položíte prst na spodní ret a vsunete jej dítěti pod horní zuby. Nejdříve nacvičujte pouze písmenko a poté slabiky. Od slabik můžete přejít ke slovům.

Jak naučit dítě vyslovovat R hravě a zábavně?

Slabiky

VA, VE, VY, VO, VU, á-V, é-V, í-V, ó-V, ú-V.

Jak naučit dítě vyslovovat V: Slova

vata, Vašek, váha, vadí, vánočka, válí, váže, valí, voda, vodník, voják, vosk, vousy, veze, vesta, vesmír, velký, Venda, venku, vedle, věšák, vejce, víno, víko, víme, vím, vidí, Vítek, výtah, vlak, vlasy, vlahý, vláha, vlákno, pivo, mává, hlava, levá, vidle, televize, noviny, ovečka, plave, dovedu, káva, umyvadlo, klove, ulovil, Ostrava, Opava, Eva, Iva, Ivan, balvan, ve vaně, veverka, ve váze, ve vlaku, vitamín, výbuch, vývod, výhled, Vlasta, Věra, Vašek, Vítek, veverka, zvonek, větvička, Hurvínek, Vendula, uvidíme, povel, Pavel, nevolí.

Věty

Vodník plave ve vodě. Vláďa čte knížku. V zimě padají laviny. Vendula má děti. Ovoce má vitamíny. Eva má obavy. Ovečka má hustou vlnu. Dávají večerníček O Hurvínkovi. Na lavičce sedí Ivana. Víla má vlnité vlasy. Pavouk vyrábí pavučinu. Máma válí těsto válečkem. Na Vánoce pečeme vánočku. Táta pije pivo. Opava je velké město. Ivan plave ve vodě. Výtvarník vyrobil sochu. Obraz visí na zdi. Pobavíme Vlastu a Ivana. Voják má vousy. Otevři víko. Je to krásný výhled. Lovec loví zvěř. V zimě padají sněhové vločky. Díváme se na pohádku v televizi. Vana je veliká. Vodník leží ve vodě.

Jak naučit dítě vyslovovat k?

Básničky

Velkou vanu máme,

Ivánka v ní vykoupáme.

Vítek volá na Ivana: Ivo je tě plná vana.

 

Vít a Vanda k vodě letí,

u vody je hodně dětí.

na Vendu tam volají,

do vody ho lákají.

 

Vyjedeme autem ven,

venku bude teplý den.

U vody vánek vane,

pojedeme ven Dane.

Nejvíce vás zajímá:

Početí miminka:

Děti:

Zdraví:

Vaření pro děti:2 Komentáře Jak naučit dítě vyslovovat v?

  1. Články k logopedii jsou super, díky za ně.
    Potřebovala bych ale radu JAK NAUČIT Č, které nahrazuje Š a řeč je šišlavá, málo srozumitelná(věk necelé 3 roky), má jinak bohatou slovní zásobu. s díky Eva

  2. Ahoj,já jsem měl velni osvědčenou “metodu” pro nácvik výslovnosti. Bylo to jednoduché. Každý večer po koupání, když synek ulehl, tak před spaním po mě zopakoval postupně celou abecedu. Na začátku to bylo samozřejmě jenom pár písmenek, ale časem to dával krásně. Je tam nesporně velký vliv hladiny Alfa, do které postupně přechází mozek před spánkem.
    No a znalost elementárních písmenek/hlásek,samohlásek, souhlásek/ coby stavebních kamínků slov se perfektně projevil na vyslovování slov a při tvorbě základních vět.
    Kluk k obdivu dospělých brzy velmi pěkně mluvil a to bylo super.
    Jo a ještě jeden super efekt 😀 …když ho to už nebavilo, tak řekl, že chce už spát a usnul jako špalek 😀 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*