Menu
MotherClub.cz
Dětské hry

Mladý český biatlonista vytvořil v karanténě vlastní deskovou hru COVIDe, nezlob mě!

Tisková zpráva

Tisková zpráva

11. 2. 2021

Před letošní zimní sezónou měl odjet s mužskou biatlonovou reprezentací na soustředění do Slovinska, ale onemocněl koronavirem. Dvaadvacetiletý Jiří Mánek se v izolaci rozhodl vymyslet vlastní společenskou hru s příznačným názvem COVIDe, nezlob mě! Původně zábava pro biatlonistovu rodinu v karanténě se postupně stala žádanou také mezi přáteli a závodními kolegy. Nyní si tuto deskovou hru může pořídit i široká veřejnost.

Jiří Mánek strávil v karanténě tři týdny, během kterých hru hráli doma pořád dokola a nadále ji vylepšovali. „Chtěl jsem na začátku hlavně zabavit naši rodinu, dlouhá izolace se totiž na nás všech začala ne zrovna kladně projevovat,“ poodhaluje Mánek prvotní motivaci k vytvoření hry.  

Nejprve si sám jeden prototyp vyrobil, jen tak pro radost svou i lidí ve svém okolí. Právě kladné ohlasy kamarádů a kolegů z biatlonového prostředí ho přivedly k myšlence začít hru vyrábět ve větších počtech. Pro tento účel ji ale bylo třeba dát i profesionální vzhled. Ten nakonec vytvořil grafik Pavel Šťastný, mimo jiné autor log několika známých komerčních značek či Občanského fóra.

COVIDe, nezlob mě! vychází z oblíbené deskové hry Člověče, nezlob se! Využívá podobných principů, herního plánku i figurek, ale je laděna do koronavirové tematiky probíhající pandemie. To vše odlehčenou formou, která zabaví celou rodinu.

„Nechtěl jsem vymýšlet nic složitého, to by nikoho nebavilo. Zároveň to chtělo něco vtipného, co lidem pomůže se v dnešní době trochu odreagovat. Probíhající pandemie se dotýká nás všech, proto právě nápad na hru parodující COVID situaci, která má pobavit malé i velké. S dobrou náladou jde totiž všechno lépe,“ doplňuje Jiří Mánek. 

Úspěšný biatlonový junior

Sportovní kariéra autora hry Jiřího Mánka byla dlouho spojena s běhy na lyžích, ve kterých byl členem juniorské reprezentace. Následně se rozhodl přesedlat na biatlon. Jako stále biatlonový začátečník si už v sezóně 2019 vyjel účast na Světové univerziádě, v dalším roce i na juniorském Mistrovství světa a na vybraných podnicích IBU Cupu. V letošní třetí biatlonové sezóně již patří do kategorie mužů a občas nakoukne do její reprezentace prostřednictvím reprezentačních soustředění. To poslední podzimní mu však právě kvůli COVIDu uteklo.

„Rád bych navázal na zdařilé první roky s biatlonem a nadále se zlepšoval. Cílem je pro mě nyní úspěch na další zimní univerziádě“, uzavírá Mánek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Mladý český biatlonista vytvořil v karanténě vlastní deskovou hru COVIDe, nezlob mě!