Menu
MotherClub.cz
Dětské hry

Minidrony: Tip na dárek za vysvědčení

Prázdniny jsou za dveřmi a už za několik dní přinesou děti domů vysvědčení. S ohledem na náročnost domácí výuky si přitom letos odměnu zaslouží všichni školáci – bez ohledu na výsledky. Minidron je ideální odměnou za vynaložené úsilí, jeho přednosti totiž ocení děti i rodiče.

Proč dětem pořídit dron? Výhody převažují!

Vedle toho, že je dron vítanou motivací k pobytu na čerstvém vzduchu, může být pilotování dronu velmi užitečnou dovedností. Děti se s jeho pomocí učí poznávat své okolí, přírodu i fyzikální zákonitosti. Trénují také schopnosti, známé jako tzv. soft skills: postřeh, orientaci v prostoru, soustředěnost, tvořivost nebo zodpovědnost. Především je ale létání s dronem zážitek, který nadchne téměř každého bez rozdílu věku.

Jaké drony jsou pro děti vhodné?

Na internetu jsou nejlevnější drony z kategorie hraček k dostání s cenou od tisíce korun. Tyto drony ale obvykle nemají dlouhou životnost a snadno se rozbijí. Také jim chybí fotoaparát – a focení s dronem je obvykle to, co děti baví ze všeho nejvíc.

Od 3000 korun je již možné pořídit kvalitnější dron s kamerou – jako je např. dron Tello od společnosti Ryze Tech, nejoblíbenější v kategorii minidronů. Váží pouhých 80g a tak si jej váš potomek může snadno nosit všude s sebou. Oproti ostatním dronům v dané cenové kategorii je zvláště odolný proti rozbití a je vhodný i pro poletování v interiéru.

Minidrony pro děti

Pro středoškoláky a pokročilejší piloty můžeme doporučit Mavic Mini, který je sice o něco dražší, nabízí ale mnoho užitečných funkcí a ve své kategorii nejlepší poměr cena/výkon. Pokud máte děti ve věku teenagers, bude skvělou volbou – i naprostý začátečník s ním jednoduše vykouzlí fotky a videa, která na sociálních sítích sklidí spousty “lajků”.

Co je dobré vědět před prvním letem?

U dětí všeho věku je nutné myslet především na bezpečnost. Minidrony jsou naštěstí pro tyto účely uzpůsobené, stačí proto dodržet pár jednoduchých zásad (např. nelétat nad davy lidí nebo v blízkosti letiště). Rodiče by měli děti o existenci pravidel pro drony nejen poučit, ale následně i ohlídat jejich dodržování.

Pokud hledáte způsob, jak dětem vynahradit zrušený zájezd k moři, zkuste na cesty po Čechách přibalit minidron. Uvidíte, že nadšené budou nejen děti – s dronem se zabaví celá rodina!

 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Minidrony: Tip na dárek za vysvědčení