Menu
MotherClub.cz
Dětské hry

McDonald`s končí s plastovými hračkami v Happy Meal. Co nového chystá?

Tisková zpráva

Tisková zpráva

6. 10. 2021

Udržitelnost a šetrný přístup k životnímu prostředí je ve vícero oblastech svého podnikání pro společnost McDonald’s dlouhodobým globálním závazkem. Jedno z dalších udržitelných řešení známé společnosti se dotkne hraček v oblíbeném Happy Meal menu. Společnost se zavázala, že do roku 2025 přejde na tzv. udržitelný program hraček. Aktuálně v restauracích McDonald’s v České republice dochází k postupnému doprodeji současných hraček, které v blízké budoucnosti nahradí ekologické varianty, čímž dojde ke snížení spotřeby plastu až o 90 %.

Věděli jste, že McDonald`s je již desítky let celosvětově jeden z největších distributorů dětských hraček? Zní to neuvěřitelně, ale Happy Meal už víc jak čtyři desetiletí přináší radost rodinám po celém světě. Vytváří pro děti výjimečný zážitek, jehož součástí je potěšení z chutného jídla společně s ikonickou hračkou. Tak jako McDonald’s, i jeho zákazníci, se aktivně zajímají o ochranu životního prostředí a smysluplná udržitelná řešení. Proto se společnost rozhodla, v rámci svých dlouhodobých globálních závazků vůči planetě, k dalšímu významnému kroku.

Po výměně plastových brček za papírové, odstranění plastového obalu zmrzliny McFlurry a přechodu na dřevěný příbor, se McDonald’s zavázal ke snížení spotřeby nerecyklovatelného plastu i v případě hraček v Happy Meal. Již nyní dochází v restauracích McDonald’s k doprodeji klasických hraček a postupnému přechodu na tzv. udržitelný program hraček. V reálu to znamená, že materiály na výrobu hraček budou obnovitelné, z recyklovaných nebo bio-plastů (vyrobených z kukuřice, sóji, cukrové třtiny nebo vlákniny).

Cílem je tuto celosvětovou transformaci hraček naplnit do konce roku 2025, kdy bude každá hračka v každém Happy Meal po celém světě udržitelnější. „Tento krok je dalším logickým krokem, kterým společnost McDonald’s přispívá ke zlepšení a pozitivnímu vlivu na životní prostředí. Udržitelnost a šetrný přístup společnosti k našemu okolí a planetě Zemi je náš dlouholetý globální závazek. Tento konkrétní krok by měl vést k 90% snížení využívání plastů v našich hračkách.

Například vybrané části deskových her budou vyrobené z přírodních materiálů, jiné hračky budou vyrobené z recyklovaného nebo bio-plastu. Dochází tak nejenom ke změně materiálů, ale přicházíme i s novým typem hraček. Přechod k udržitelným hračkám Happy Meal už delší čas probíhá ve Velké Británii a v Irsku, dokončený je ve Francii. V České republice jsme už v tomto roce měli sérii hraček, která byla vyrobená a zabalená v materiálech pocházejících z udržitelných zdrojů. Do konce tohoto roku budou doprodané plastové hračky, které naši zákazníci znají nyní a nahrazené jejich ekologicky ohleduplnější variantou. Od roku 2022 se tak naši zákazníci můžou těšit na hračky, které budou součástí udržitelného programu hraček,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka komunikace a PR McDonald’s CZ a SK.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

McDonald`s končí s plastovými hračkami v Happy Meal. Co nového chystá?