Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Máte doma školáka? Nakupte vše, co potřebuje, mnohem výhodněji

Komerční sdělení

Komerční sdělení

10. 10. 2019

I vy máte pocit, že letní prázdniny utekli jaksi příliš rychle? Vždyť jen teď jste vašeho školáka doprovázeli na poslední den vyučování a už musíte řešit, co všechno potřebuje na další školní rok. Mít doma školáka s sebou přináší nejen večery strávené nad domácími úkoly, ale také vytvoření si nemalé finanční rezervy na školní pomůcky a oblečení. Na co všechno je třeba myslet a jak to s přehledem zvládnout?

Nákupu školní tašky se nevyhnete

A to zejména v případě, že máte doma prvňáka. Pokud nechcete investovat do školní tašky každý rok, vsaďte na nadčasový design a kvalitu. Nenechte se zlákat množstvím levných tašek s krásnými obrázky. Při výběru tašky pro vašeho školáka byste měli mít docela jiná kritéria. Problémem je zlé držení těla. Pokud se tedy chcete vyhnout tomu, že vaše dítě bude mít v budoucnu problémy s bolestí zad, určitě vyberte tašku, která má pevné, anatomicky tvarovaná záda. S batohy, které nemají potřebnou oporu ani neztrácejte čas. Popruhy na batohu by měly být polstrované a jejich minimální šířka by měla mít minimálně 4 cm.

Vybírejte tašku, která není příliš těžká. Její ideální váha by měla mít pouze 10 až 15% váhy dítěte. Kupte jen takovou tašku, která prošla testy funkčnosti a kvality a má doklad o tom, že výrobek splňuje základní bezpečnostní a zdravotní požadavky. Na tašce měl být alespoň jeden reflexní prvek. Toto rozhodně nepodceňujte. A nepodceňujte ani přítomnost vašeho dítěte při výběru nové školní tašky. Přestože můžete myslet její výběr dobře, pokud se na nezeptají na názor toho, kdo ji bude celý školní rok nosit, může se stát, že v konečném důsledku nikoho nepotěšíte.

Náš tip: Široký výběr školních brašen a batohů najdete například v obchodě Ševt, kde ích navíc můžete ušetřit, když využijete Ševt slevový kupón.

Penál je základ

Hned po tašce je základní pomůckou pro školáka penál. Jeho výběr už můžete naštěstí přenechat vaší ratolesti. Můžete si zvolit penál menší či větší, jednořadý či dvouřadý nebo takový, ve kterém jsou pera jen volně položené. Do penálu třeba obvykle dokoupit pera na psaní i zvýrazňování, obyčejné tužky, gumu a ořezávátko.

Sešity, obaly a desky na sešity a učebnice

Přestože výběr vhodného sešitu na konkrétní předmět je spíše na učiteli, určitě nezaškodí, pokud budete mít koupených pár univerzálních. Zatímco budete vědět, jaký sešit třeba na konkrétní předmět, pořiďte vašemu školákovi alespoň pár malých i velkých, čistých i linkovaných sešitů, které jsou univerzální a často jejich využije na více předmětech. Na začátek by to mělo stačit. Připravte se však na to, že koupě sešitů je pouze začátek. Postupně budete muset pořídit pravítka, kružítko, vodové barvy, štětce, výkresy, barevné papíry, ochranný plášť na výtvarnou výchovu a mnoho dalšího.

Do nového školního roku s novým outfitem

Zejména pokud máte doma teenagery, určitě to znáte. Někteří z oblečení, které nosili minulý školní rok, vyrostly a jiní zase chtějí vypadat dobře a stylově. Vše, co váš školák či student potřebuje – od základních nadčasových kousků až po ty nejstylovější – najdete v internetovém obchodě Urban Store. Udělejte svému dítěti radost a nechte ho, ať si vybere to, co ho osloví. Nemějte obavy, že to bude finančně náročné. Právě naopak, Urban Store sleva vám jistě ušetří mnoho peněz a nakupování bude příjemné a budete spokojeni nejen vy, ale i vaše ratolesti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máte doma školáka? Nakupte vše, co potřebuje, mnohem výhodněji