Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Lyžování s dětmi. Užijte si zimní radovánky v Jeseníkách

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 11. 2020

Chcete si letos užít rodinnou dovolenou jaksepatří? V Jeseníkách zažijete pohodovou zimní lyžovačku s dětmi, společné procházky i příjemnou relaxaci.

Malebná příroda Jeseníků dostane i vás

Jeseníky lákají turisty díky malebné přírodě k návštěvám po celý rok. Avšak nejvíce zážitků na vás i vaše děti čeká právě během zimního období. Užívat si můžete zimní střediska, kulturní památky, různé akce, lázně a wellness.

Díky pravidelnému zasněžování bývají vrcholky hor schované pod sněhovou přikrývkou od října až do Velikonoc, a po celou dobu umožňují užívat si zimní radovánky naplno. Milovníci zimních sportů se mohou společně se svými dětmi pustit do lyžování, sáňkování, bobování a pěších výletů po zasněžené krajině.

5 tipů, jak zabavit děti v Jeseníkách

1. Lyžování

Chcete letos naučit své děti lyžovat, případně jejich lyžařské schopnosti prohloubit? Zavítejte na Praděd, do Červenohorského sedla nebo jiného oblíbeného střediska v Jeseníkách, která mají pro rodinné lyžování ty nejlepší podmínky.

V Jeseníkách na vás čeká více než 100 kilometrů udržovaných sjezdovek rozdělených do všech stupňů obtížnosti a přes 300 kilometrů udržovaných běžkařských tras. Podle svých lyžařských schopností a zkušeností si jednoduše vyberete tu pravou trasu a užijete si perfektní dovolenou s dětmi.

2. Bobování a sáňkování

Jsou vaše děti ještě příliš malé na lyžování, nebo si chcete jen udělat odpočinkový den? Vezměte do rukou sáně či boby a vyrazte na nejbližší kopec, případně předem upravenou sáňkařskou či bobovou dráhu. Mezi sjížděním kopečků si můžete dát pauzu a postavit sněhuláka, vyhloubit iglú, malovat do sněhu nebo si užít pořádnou koulovačku.

3. Wellness centrum s bazénem

Po náročném dni stráveném na sjezdovce vám jistě přijde vhod zasloužený relax v podobě vířivky či sauny. Díky večernímu odpočinku se daleko lépe připravíte na další den plný lyžování a turistiky. Ani děti nepřijdou zkrátka. Mohou si zařádit v bazénu a příjemně tak zakončit aktivně strávený den.

4. Zábava za každého počasí

Dovolená na horách se neobejde ani bez aktivit, které svým návštěvníkům umožňuje vybavení místních hotelů. Děti si zamilují kromě dětského koutku také tělocvičnu plnou sportovních pomůcek, stolní tenis či bowlingovou dráhu. Hotel Kamzík v Karlově pod Pradědem dětem nabízí velkou hernu v mořském stylu plnou atraktivních hraček.

5. Zimní turistika

Pokud máte rádi procházky zasněženou přírodou, z Jeseníků se vám nebude chtít vracet domů. K dispozici je nespočet turistických tras, které bez problémů zvládnou i rodiny s dětmi. Přezujte se tedy z lyžáků do zimních bot a hurá do přírody. Jestliže vaše děti nebaví pouhá chůze lesem, vymyslete pro ně zábavný program. Můžete vyzkoušet různé bojovky, díky kterým dětem procházka uteče rychleji, než čekáte. Skvěle funguje hra na sochy, počítání šišek na stromech nebo třeba hra na schovávanou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lyžování s dětmi. Užijte si zimní radovánky v Jeseníkách