Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Komplexní péče proti vypadávání vlasů

S vypadáváním vlasů se mohou setkat jak ženy, tak muži, a to v jakémkoliv věku. Jde o přirozený proces, který souvisí s obnovou naší kštice. Máte-li ovšem dojem, že vám vlasy padají mnohem více než obvykle, je potřeba pátrat po příčině. Mohou být prvním ukazatelem špatného zdravotního stavu.

Vnější, nebo vnitřní vlivy?

Příčin vypadávání vlasů je celá řada. Mohou jimi být genetická predispozice, roční období, nevhodné vlasové přípravky či nesprávná technika mytí vlasů, nadměrná péče, špatný životní styl, hormonální nerovnováha, stres, nedostatek vitamínů a minerálů či počínající nemoc. Vyloučíme-li na základě vyšetření všechny závažné příčiny, dá se nadměrné ztrátě kštice lehce zabránit. Dobře nám k tomu poslouží vitamínové doplňky a šampon proti vypadávání vlasů. V něm nesmí chybět důležité složky, které podporují cirkulaci krve. Řeč je o kofeinu a komplexu přírodních látek, jež obnoví vitalitu a energii vlasů, stimulují růst vlasového vlákna, jsou šetrné k vlasové pokožce a vlasy nezatěžují.

Podpořte své zdraví

Jak již bylo zmíněno, za vypadáváním vlasů stojí řada příčin úzce souvisejících s našim zdravím. Z toho důvodu zásobte organismus dostatkem prospěšných látek, a to konkrétně železem, zinkem, selenem a methioninem. Tyto vitamíny nalezneme hlavně v brokolici, špenátu, obilovinách a rybách. K obnově správného stavu vlasů dochází zhruba za 3-4 měsíce. Během této doby věnujte pozornost i kvalitní péči o vlasy. Medvědí službu jim též prokáže kondicionér, balzám či vlasová maska. Pronikají totiž hluboko do vlákna a dokáží tak posílit vlas po celé jeho délce, od kořínků ke konečkům. V kombinaci s šamponem proti vypadávání vlasů tak tvoří sehranou dvojku, jež podpoří mikrocirkulaci a růst nových vlasových vláken. Vlasy budou po této komplexní péči revitalizované, posílené, hydratované a s lepší texturou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komplexní péče proti vypadávání vlasů