Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Koloběžky pro celou rodinu: 8 důvodů, proč vás bude koloběžka bavit

Chcete se svou rodinou prožívat aktivně strávený čas plný zábavy? Vyzkoušejte koloběžku, která přináší spoustu výhod dětem i dospělým.

1. Zpevníte svaly a zbavíte se bolestí zad

Ať už vykonáváte fyzicky náročnou práci, nebo sedíte celý den za kancelářským stolem, bolesti zad se vám pravděpodobně nevyhnou. Svých potíží se můžete zbavit pravidelným cvičením a vhodnou sportovní aktivitou. Ideálním pomocníkem je v tomto případě koloběžka, která pomáhá posilovat nejen horní a dolní končetiny, ale rovněž zádové a břišní svalstvo, které se obvykle zpevňuje velmi obtížně. A že jsou koloběžky jen pro děti? Tento mýtus je už dávno vyvrácený. Z koloběžek snadno uděláte oblíbené sportovní vybavení pro rodinu.

2. Podpoříte zdraví kloubů

Pravidelná jízda na koloběžce má pozitivní vliv na zdraví kloubů od pánve až po chodidla, což je důležité pro dospělé i malé děti. Klouby jízdou na koloběžce netrpí tolik jako při běhání, takže si tuto zábavnou formu pohybu mohou osvojit i starší osoby.

V případě, že při jízdě střídáte končetiny, zapojíte svaly hlubokého stabilizačního systému páteře a zlepšíte svou celkovou kondici. Podle fyzioterapeutů je koloběžka vhodným doplňkem rehabilitací a funguje i jako perfektní prevence bolestí krční a bederní páteře.

3. Zábavnou formou zhubnete a zpevníte postavu

Díky radosti z pohybu si ani nevšimnete, že posilujete svaly a ztrácíte nadbytečné kalorie. Na koloběžce jich přitom spálíte podstatně více, než například cyklistikou. Energetickou náročností se vyrovná joggingu, rychlému tanci či aerobicu. Navíc vám pomůže vytvarovat problematické partie, jako jsou stehna, hýždě, boky a břicho.

Záleží na vás, jestli pojmete jízdu jako intenzivní trénink k cestě za vytouženou postavou s pomocí Freestyle koloběžky, nebo ji využijete k cestě za nákupy či výlety s dětmi. Vaše tělo vám v každém případě za aktivně strávený den poděkuje a odmění se vám lepší fyzičkou.

4. Zvýšíte kapacitu plic

Správný sklon během jízdy na koloběžce zlepšuje dýchání a pozitivně působí na celé dýchací cesty. Jestliže jízdu zrychlíte, své plíce pořádně zapřáhnete a z dlouhodobého hlediska zvýšíte jejich kapacitu. Děti se na koloběžce naučí správně dýchat a podpoří svou imunitu.

5. Dětem dodáte sebevědomí

Díky koloběžce podpoříte sebevědomí a nezávislost dítěte, které se rázem zvládne přepravovat bez vaší pomoci. Jakmile se na koloběžce naučí jezdit a osvojí si všechna důležitá pravidla, může na ní cestovat do nedaleké školy, na kroužky i za kamarády. S pomocí koloběžky se dítě dostane kamkoliv a po téměř jakémkoliv povrchu. Podle svých potřeb můžete dítěti vybrat koloběžku vhodnou do terénu nebo naopak parťáka pro hladkou jízdu městem.

6. Vhodná prevence civilizačních onemocnění

Pravidelná jízda na koloběžce je ideální prevencí civilizačních chorob, jako je vysoký krevní tlak, nadváha nebo diabetes 2. typu. Tento druh pohybu pomáhá především lidem, kteří bojují s kily navíc, srdečními problémy, cukrovkou nebo onemocněním ledvin.

7. Zábava na dlouhé roky

Kvalitní koloběžky vyrobené z pevných a odolných materiálů vynikají dlouhou životností a představují tak výhodnou dlouhodobou investici. Několik let vydržíte na koloběžce jezdit nejen vy, ale i vaše děti. Pokud dáte přednost modelu s nastavitelnými řídítky, poroste koloběžka společně s vaším potomkem a vy tak nebudete muset každé 2 roky sportovní vybavení obměňovat.

8. Ideální pro pokročilé i začátečníky

Koloběžku si můžete pořídit i v případě, že jste se v minulosti žádnému sportu nevěnovali. Nezáleží ani na tom, kde bydlíte a kolik vám je let. Stačí vám jen chuť jezdit a ihned se můžete vydat do města či do přírody.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koloběžky pro celou rodinu: 8 důvodů, proč vás bude koloběžka bavit