Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Kolik plenek na dovolenou?

Dovolená s miminkem to je spoustu radosti, ale přiznejme si, že se neobejde ani bez starostí. Zvlášť pokud se jedná o vaši první společnou dovolenou, čeká vás pravděpodobně pár zážitků, na které vás nikdo nepřipraví. Přesto půjde možná o tu nejlepší dovolenou, kterou zažijete – a pokud ne, rozhodně bude alespoň jedinečná. Dneska se podíváme na to, kolik na dovolenou s miminkem vzít plenek a na které plenky nezapomenout.

Jednou z nejzásadnějších otázek je, kolik sebou zabalit plenek. To záleží na mnoha proměnných. Jednou z nich je věk miminka. Ta nejmenší miminka mají běžnou plenkovou spotřebu kolem 8 plenek na den. Pokud se však balíte na dovolenou je potřeba počítat pro jistoto s trochu větší spotřebou. Ideální je těm nejmenším miminkům zabalit deset plenek na den. Pokud nevíte, jestli půjdou plenky na místě dokoupit, nebojte se přibalit ani nějaké navíc. Pro batolata a starší děti je ideální zabalit alespoň osm plenek na den.

Tip: Víte, jak vybrat plenky pro miminko? Přečtěte si článek na Bezvaplenky.cz, který vás výběrem plenek pro novorozence provede od A do Z.

Mezi další faktory, které ovlivňují počet plenek do zásoby patří například:

  • Způsob cestování – jedete autem nebo letíte letadlem?
  • Možnost nákupů v destinaci.
  • Cenový rozdíl mezi plenkami doma a na dovolené.
  • Zkušenosti miminka s cestováním.
  • Doba na cestách.
  • Budeme v hotelu, v kempu nebo úplně jiném zařízení?

Čím větší zásobu plenek máte, tím klidnější můžete být. Pokud však necestujete vlastním autem, větší zásoby mohou být na překážku.

Proto je potřeba vše promyslet do nejmenšího detailu.

S děťátkem k bazénu i do moře

Co by byla dovolená alespoň bez krátkého času stráveného u vody, kde si mohou rodiče zaplavat a miminko se poprvé seznámit s bazénem či dokonce mořem? Při balení plenek byste proto neměli zapomenout ani na koupací pleny, které ve vodě zabrání nepříjemné nehodě. Koupací plenky se hodí už pro miminka od 4 kilogramů a jsou vhodné nejen do bazénu, ale i k moři či do kempu. Miminku zajišťují dokonalé pohodlí i ve vlhkém prostředí a rodiče tak mohou být i na koupališti v naprostém klidu.

Chcete se o plenkách dozvědět více? Podívejte se na blog Bezvaplenky.cz!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kolik plenek na dovolenou?