Menu
MotherClub.cz
Peníze na mateřské

Kolik může česká rodina ušetřit díky konsolidaci půjček?

Ztratit kontrolu nad rodinným rozpočtem a termíny splátek je v případě většího množství závazků tak jednoduché. Nečekejte na nejhorší! Raději udělejte krok směrem k úsporám a lepším podmínkám. Různé typy úvěrů od nebankovních půjček po kreditní karty můžete velmi snadno konsolidovat.

Vyřešte všechny půjčky najednou 

Nečekané výdaje a události dokáží zkomplikovat život a v případě rodin s dětmi to platí dvojnásob. Různé termíny splátek a podmínky půjček ženou Čechy do dluhové pasti. Pokud i vy přestáváte mít přehled nad tím, kde a co zaplatit, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Řešením je konsolidace půjček. Že tento pojem slyšíte poprvé? Vše je až překvapivě jednoduché.

Konsolidace představuje sloučení více půjček od různých věřitelů do jedné. Mezi hlavní plusy takového sloučení patří pro vás výhodnější splátkové podmínky a lepší přehlednost. Konečně budete mít možnost zbavit se otravné administrativy. Stejně tak se rozloučíte s časově náročnou komunikací s více institucemi. Kladem je také fakt, že si celkový úvěr můžete navýšit, čímž získáte další peníze.

Pouze jedna měsíční splátka

Sloučení půjček do jedné je skvělým tipem pro žadatele, kteří se například nachází ve finanční tísni, případně se s předstihem chtějí vyhnout neschopnosti splácet. Bankovní i nebankovní úvěry se promění v samostatnou měsíční splátku odpovídající vaší finanční situaci. Takovou možnost uvítají nejen běžní zaměstnanci a podnikatelé, ale také důchodci či matky na mateřské dovolené. Neexistuje důvod, proč se konsolidaci v případě komplikací vyhýbat.

Jak konsolidace funguje?

O fungování a celém procesu sloučení půjček má mnoho lidí dost zkreslené představy. Rozhodně není pravda, že můžete konsolidovat pouze podobné úvěry. Sloučit lze rozdílné typy závazků od běžných bankovních půjček přes kreditní karty až po leasingy nebo kontokorenty. O vše se postará jedna společnost, která s vámi domluví nový splátkový kalendář a veškeré další podmínky.

Při výběru by pro vás měly být klíčové úrokové sazby a poplatky. Vyhledejte si konsolidace půjček srovnání a prozkoumejte nabídku. Po vyplnění několika základních údajů vám online kalkulačka na míru vašim zadaným požadavkům dostupné konsolidace přehledně seřadí. Snadno tak během několika málo minut zjistíte, jak velké úspory vaši rodinu čekají. Na stejném místě uvidíte, o kolik vám klesne pravidelná měsíční splátka a jak vysoký bude váš nový závazek.

Dluhy řešte zodpovědně

Konsolidace vám přinese lepší splátkové podmínky, nicméně určitě vás nezbaví povinnosti pravidelně splácet. Počítejte s tím při vyřizování a přidejte se mezi zodpovědné dlužníky, kteří mají dluhy pod kontrolou. Nižší úrokové sazby a optimální nastavení délky splatnosti je vhodné využít k tomu, abyste splátkami přestali nadměrně zatěžovat váš rodinný rozpočet.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Kolik může česká rodina ušetřit díky konsolidaci půjček?