Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Když se ztratí dítě, hodí se křišťálová koule. Nebo GPS lokátor!

Noční můra všech maminek se jmenuje ztracené dítě. Známe to všechny – jen od něj na chvilku odtrhneme zrak, už je pryč. Při nákupech mezi regály, v garážích, když nakládáme nákup, cestou ze školky, zkrátka kdykoli v těch nejnebezpečnějších situacích v anonymním davu lidí. Co teď?

Koule jako z Arabely

Co kdyby existoval přístroj, který nám zobrazí polohu dítěte v kteroukoli chvíli online? Něco jako kouzelná křišťálová koule, kterou měla čarodějnice v Arabele: jen ji takhle otřela rukávem a viděla, kde princezna s Petrem jsou a co dělají.

Čáry máry fuk – můžete ji mít. Tedy ne přímo kouli, koulí bude váš mobil, a ten živý obraz v ní bude aplikace Gator. Jedním pohybem po displeji ji spustíte a v mapě uvidíte, kde vaše dítě je a kam se pohybuje. Stojí na místě? Uvidíte na kterém. Vzdaluje se rychle po silnici? To znamená, že sedí v autě nebo autobuse.

A co víc, a to ani koule neuměla, budete mít zaznamenanou i historii pohybu, to znamená, že si můžete zobrazit, kde se dítě pohybovalo během celého dne, nebo i kdykoli dříve.

Dětské hodinky s GPS lokátorem

Je k tomu zapotřebí důležitá věc a totiž, aby mělo dítě na ruce náramkové hodinky s GPS lokátorem. Hodinky Gator jsou zároveň malý mobil, dá se totiž přes ně také telefonovat. Jsou určené přímo pro děti a mají tudíž pohodlný pásek, líbivý design, ale hlavně velmi intuitivní ovládání. Děti se to s nimi naučí raz dva. Čtěte dál.

Dětské hodinky Gator s GPS lokátorem

Co všechno hodinky Gator umí?

  • GPS lokátor – nejdůležitější funkce, díky níž může rodič, který má ve svém mobilu staženou aplikaci Gator, vidět pohyb dítěte. Aplikace je zdarma a v češtině a lze do ní přihlásit libovolný počet hodinek, což ocení zejména ten, kdo hlídá více dětí. GPS lokátor využívá technologie GPS, GSM, ale i AGPS a wifi a je tak přesný i v budovách.
  • Funkce volání – hodinky jsou takový malý bezpečný mobil, který dítě neztratí, protože jej má neustále připnutý na zápěstí. V aplikaci nastavíte několik čísel, ze kterých se půjde na hodinky dovolat a také čísla, na která mohou volat hodinky. Tím zajistíte, že dítě bude telefonovat bezpečně, jen s lidmi, které znáte. Žádné nevyžádané hovory, žádné obtěžování, ani podvodné hovory z drahých linek.
  • SOS tlačítko – ocitne-li se dítě v nouzi, na tři vteřiny podrží SOS tlačítko a hodinky samy dají vědět dospělému, který je v aplikaci nastaven jako krizový kontakt. Ten se ihned dozví, že se dítěti něco děje a také jeho polohu. Může začít bez prodlení jednat.
  • SafeZone, bezpečná zóna – funkce, která zajistí rodičům pohodlný dozor nad jinak samostatným dítětem. Spočívá v tom, že rodič v aplikaci nastaví okruh, kde se dítě přes den má vyskytovat a pokud by se kdykoli stalo, že dítě tuto oblast opustí, rodič se to ihned přes aplikaci dozví.
  • Zprávy – na trhu jsou tři varianty hodinek Gator, některá umožňuje posílat textové a jiná hlasové zprávy.

Co ještě potřebuji o gatorkách vědět?

Aby hodinky fungovaly, musí se do nich vložit SIM karta s datovým tarifem. Operátora vyberte třeba podle ceny. Bude vám stačit karta s cca 30 MB, maximálně 100 MB dat.

Hodinky budou samozřejmě fungovat i v zahraničí, jen je třeba mít aktivní roaming, jako u telefonu.

V hodinkách je baterie, která se musí pravidelně dobíjet, stejně, jako třeba mobilní telefon. Gatorky mají baterii s vysokou výdrží.

Jsou odolné proti vniknutí prachu a vlhkosti.

Typ Gator 3 má senzor sundání z ruky.

Mají digitální i analogový ciferník, mezi nimiž lze přepínat. Malé děti se tak rychle naučí hodiny. A také lze nastavit buzení, což ocení malí školáci. Budou se cítit samostatně a dospěle.

A na závěr: Co čarodějnice mohla a my nesmíme?

Vzpomeňte si, že čarodějnice v kouli Petra s Arabelou nejen viděla, ale i slyšela, co si povídají. Měla tedy čarodějnice opravdu k dispozici dokonalejší přístroj než my?

I hodinky Gator měly až do loňska aktivní funkci odposlouchávání, která umožňovala rodičům v případě, že dítě stisklo SOS tlačítko slyšet, co se na straně dítěte děje, aniž by hodinky na sebe jakkoli upozornily. Protože se však ukázalo, že je tato funkce v rozporu se zákonem na ochranu osobnosti, musela být výrobcem vypnuta.

Ne, koule nebyla lepší, jen čarodějnice nemusela respektovat ničí soukromí.

Jinak ale máme před pohádkovými kouzly dávno náskok!

Podívejte se na celou nabídku hodinek Gator na stránky eshopu Cleverstore.cz

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Když se ztratí dítě, hodí se křišťálová koule. Nebo GPS lokátor!