Menu
MotherClub.cz
Peníze na mateřské

Kdy se vyplatí konsolidace půjček?

Splácíte aktuálně větší množství ne příliš výhodných půjček? Velmi nepříjemná, ale rozhodně ne neřešitelná situace. Jestliže ovšem delší dobu budete neteční, v podstatě se vám jen postupně budou kumulovat dluhy. Proto je zapotřebí začít jednat a zajímat se o konsolidaci půjček. Pokud jste o tomto termínu ještě nic neslyšeli, nebo neznáte princip této finanční operace, nepřestávejte číst. V následujících řádcích se na konsolidaci půjček zaměříme mnohem podrobněji a podíváme se, kdy se vyplatí.

Jaký je základní princip konsolidace půjček?

Odpověď na tuto otázku není složitá. Fakticky se jedná pouze o sloučení několika úvěrů do jednoho jediného. Konsolidovat půjčky lze jak u bankovních domů, tak i nebankovních společností. V podstatě se stáhnou vaše dluhy do jedné jediné půjčky, již musíte splácet. Měli byste nicméně bez problémů stíhat, protože splátky vám budou šité na míru a úroková sazba minimalizována. Může ovšem dojít k tomu, že tuto jedinou půjčku budete splácet mnohem delší dobu. Zpravidla se konsolidují půjčky do hodnoty 1 000 000 korun. Existují ale především nebankovní společnosti ochotné konsolidovat i mnohem vyšší celkovou sumu malých půjček.

V čem je konsolidace půjček výhodná?

Tak především kvůli tomu, že dokážete vaše dluhy opět splácet. Konsolidace půjček se vztahuje takřka ke všem finančním produktům. Nejedná se pouze o bankovní či nebankovní půjčky. Konsolidovat lze také leasing, kontokorent, případně závazky spojené s kreditními kartami. Právě kreditní karty a s nimi spojené kontokorenty jsou častými důvody k tomu, že konkrétní člověk úvěry nakonec sloučí do jednoho jediného. Velkou předností konsolidace je také fakt, že nad svými dluhy opět získáte nadvládu. Budete mít hlavně přehled v tom, kolik dlužíte a v jakých částkách tuto celkovou sumu budete splácet. Samozřejmě se také logicky zbavíte transakčních nákladů, jež jsou v případě mnoha půjček poměrně vysoké. Platit pouze za zprostředkování nejrůznějších finančních operací je přinejmenším zbytečné. Výhodná je také délka splácení, již si lze natáhnout až na poměrně solidních 120 měsíců.

Pokud dokážete poctivě splácet, vyplatí se

Ať už vám nevyšla nebankovní nebo bankovní půjčka, konsolidace pro vás může představovat záchranný kruh. Mnozí lidé po ní sahají, aniž by znali podrobnosti. Ty si určitě zjistěte. Nezapomeňte také na porovnání konsolidačních úvěrů u několika různých společností. I konsolidace půjček ovšem může představovat jisté riziko. Vždyť mezi mnohými lidmi majícími spousty závazků se najdou takoví, kteří prostě nebudou chtít splácet. Na ty se pochopitelně vztahují nemalá penále. Pokud se ale řadíme mezi poctivce, pak ulehčíte svému rozpočtu a nakonec se dostanete kompletně z dluhů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy se vyplatí konsolidace půjček?