Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Kdy je správný čas si najít partnera po rozchodu?

Rozchody jsou těžké a nepříjemné. Nezáleží na tom, zda vztah trval několik měsíců nebo let. Bolest je to vždy stejná. Někdo se do hry vrtí rychleji, jiní s návratem váhají a věnují se sami sobě. Jak poznat, kdy nastal ten správný čas najít si nového partnera? A jak na to?

Dopřejte si čas na zhojení

Nehrňte se do seznamování s novými lidmi, pokud ještě čas nezhojil rány z předchozího vztahu. Dopřejte si čas sami pro sebe, ve volném čase se věnujte rodině a přátelům a do vod randění se pusťte, až budete opravdu cítit, že jste připraveni. V mezičase zjistěte, co od svého protějšku vyžadujete, jaké máte požadavky a co nejste ochotni tolerovat. Buďte k sobě upřímní a až si budete připadat osamělí, začněte se chopit nových příležitostí.

Nezávazný flirt i přátelství s výhodami

Někdy se může po rozchodu stát, že se na vážný vztah necítíte a raději byste se chtěli vídat s někým zcela nezávazně a přátelství propojit s trochou erotiky a odreagování. To je samozřejmě zcela pochopitelné a existují i speciální seznamky, jejichž posláním je spojit lidi, kteří hledají nezávazné vztahy a nechtějí se hned vrhat po hlavě do vážných známostí.

Jste připraveni na vážný vztah?

Než se do dalšího vážného vztahu vrhnete, není od věci okusit bazén s nezadanými potenciálními protějšky a tím si ověřit, že už jste skutečně připraveni. Jakmile zjistíte, že místo ve vašem srdci je volné a jste ochotni vpustit do svého života někoho nového, podívejte se na seznamky pro vážný vztah a vytvořte si svůj profil. Některé z nich jsou speciálně určené pro rozvedené, proto nemusíte brát status rozvedený/á jako nějaké stigma, které vás vyřazuje ze života.

Na lásku má právo každý

Ať už váš předchozí vztah skončil z jakéhokoliv důvodu, neměl by jeho neúspěšný konec definovat vaši budoucnost. Na lásku má totiž právo každý. A nikdy nevíte, kdy ten svůj ideální protějšek poznáte. Možná vás dokonce sblíží i společné negativní zkušenosti s předchozími partnery a na nový vztah půjdete takovým tempem, které bude vyhovovat vám oběma.

Nový vztah vám vrátí ztracenou sebedůvěru

S novým partnerem můžete leckdy získat zpět i svou sebedůvěru. Není výjimkou, že lidé po rozchodu mají pocit, že o ně nikdo nebude mít zájem nebo že už si nikoho jiného nezaslouží. Důležité je uvědomit si vaši sebe hodnotu. Nenechte se pohltit pocity beznaděje a už vůbec si nenamlouvejte, že nikoho lepšího již nepotkáte. Potkáte. Musíte to ovšem zkusit a otevřít své srdce někomu dalšímu. Kdo nic neriskuje, ten nic nezíská. Na to nezapomínejte. Protože právě toto pravidlo platí ve světě randění víc než kdekoli jinde.

Jak si najít partnera

Zdroj: Shutterstock

Proč zkusit po rozchodu seznamku

Mnozí z nás se bojí navazovat nové kontakty a jsou nesmělí. Proto vznikly seznamky. Oslovit někoho na internetu je totiž mnohem snazší, než za ním zajít ve skutečném světě a oslovit ho například přímo na ulici nebo v kavárně. 

  • Než se na seznamku přihlásíte, zjistěte si o ní nějaké informace, abyste věděli, že vám bude vyhovovat. 
  • Když si začnete s někým sympatickým nejprve dopisovat, ověříte si, zda jste na nový vztah připraveni. A jestli ano, budete si moci sami určovat tempo, jakým budete postupovat. 
  • Jestliže se nebudete cítit na osobní setkání, nevadí. Proto seznamky existují. Se svým protějškem si můžete dopisovat, jak dlouho jen chcete.

Po rozchodu si dopřejte tolik času ke zhojení svého srdce, kolik jen potřebujete. Každému to trvá jinak dlouho a žádné propočty ani matematika zde neplatí. Až budete vědět, že jste připraveni začít opět randit, dejte šanci seznamkám. Díky nim si můžete zvolit takové tempo randění, které vám vyhovuje a najít si toho pravého partnera pro vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kdy je správný čas si najít partnera po rozchodu?