Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Kam vyrazit na Den dětí 2020? Máme pro vás spoustu tipů na program pro celou rodinu

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 5. 2020

Mezinárodní den dětí se blíží přímo mílovými kroky. Slaví se 1. června a na jeho počest se koná nespočet akcí po celé České republice. Letos to možná bude trošku jiné, ale to neznamená, že pro děti méně zábavné. Kam můžete vyrazit na den dětí 2020?

Hodně akcí pro děti je letos kvůli koronaviru zrušeno nebo omezeno. Přesto se v každém kraji nějaká zajímavá najde za předpokladu dodržení všech hygienických pravidel. Vezměte své děti a vydejte se za zábavou nebo si naplánujte svou akci klidně sami.

Praha

Planetum

Planetum v Praze si pro děti připravilo oslavu a zábavu kdykoliv a kdekoliv. Stačí si vytisknout sešit plný inspirace a vyrazit za poznáním.

Karlínské Spektrum

V sobotu 30.5. se vydejte na Karlínské náměstí. Děti se zde v rámci Dne dětí mohou seznámit s hrdiny komixů i s hrdiny dnešních dní. Jsou připravena zábavná stanoviště, pohádka, skákací hrad nebo fotokoutek.

Den dětí na Klamovce

V přilehlém parku Klubu Klamovka si můžete užít stezku plnou zábavných úkolů a od 16:00 venkovní divadlo.

Plánetárium v Praze opět otevírá. Pro děti do 15 let dokonce zdarma!

Středočeský kraj

History park

Užijte si vykopávky, práci s detektorem kovů, experimenty, keramickou dílnu a mnoho dalšího v History parku. O víkendu 30. a 31. května je vstupné za polovinu ceny.

Zoopark Zelčín

Na ostrově mezi Vltavou a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem se nachází malá zoologická zahrada, kde si užijete dokonalý Dětský den.

Plzeňský kraj

Dětský cyklo den

Dětský den můžete strávit v pohybu. Vydejte se s rodinou na kole do Škoda sport parku v Plzni v Doudlevcích, kde se v sobotu 30.5. koná super akce pro všechny. Přijít mohou i ti nejmenší na odrážedlech, pro které je připraven speciální program.

Karlovarský kraj

Pohádkový les

Pro malé i větší je 6. června připraven na Lokti Pohádkový les. Těšíte se na nejrůznější postavy z vašich oblíbených pohádek?

Ústecký kraj

Pohádkový hrad Házmburk

Vydejte se s dětmi za pravou pohádkou. Na hradě Házmburk vás čekají šermířské skupiny a jejich program, táborák na opékání špekáčků a mnoho dalších aktivit.

Liberecký kraj

Zámek Sychrov

O víkendu 30. a 31.5. se zámek Sychrov promění v místo, kde děti poznají úžasnou historii a zároveň se vyřádí při plnění nejrůznějších úkolů. Za odměnu pak dostane každý účastník malý dárek.

Královéhradecký kraj

Zoo Dvůr Králové

Do Dvora Králové se vydejte, pokud si chcete užít doopravdy pestrý den. V Safari parku Dvůr Králové na vás čeká speciální program dětského dne.

Stezka v korunách stromů

Vydejte se na Den dětí na stezku v korunách stromů v Krkonoších a užijte si den s veverčákem Emilem a kamarádkou Emilkou.

Jihočeský kraj

Muzeum lega Tábor

Přijďte se pobavit do Muzea lega v Táboře. Poslední víkend v květnu dostanou všichni k rodinné vstupence dáreček v hodnotě 200 Kč.

Zoo Dvorec

Na poslední květnovou si Zoo Dvorec připravila program pro děti s hromadou zábavy a zážitků. Čeká vás malování, skákací hrad, pohádka a další zážitky.

Děti může trápit osamělost, absence kamarádů a pohybu. Vynahraďte jim to pohybem!

Pardubický kraj

Dětský super den

V Pardubicích se měl konat super den pro děti. Kvůli současné situaci byl ale přesunut až na září. I když se nemůžete pobavit s dětmi už teď, nezapomeňte si zaškrtnou datum 12.9. v kalendáři.

Dětský den v Duhové kočce

V pondělí 1.6. můžete oslavit Den dětí v Duhové kočce, kde budou pro děti připravené nejrůznější hry, omalovánky a zábava. Každé z dětí si odnese malý dárek pro radost.

Kraj Vysočina

Zoo Jihlava

Den dětí si vychutnáte také v Zoo Jihlava. Od 30.5. do 1.6. na vás čeká zábavný kvíz, který vás provede celou zoo a představí některá zvířata.

Jihomoravský kraj

Vědecký park Vida v Brně

Pobavte se s dětmi na jejich den v zábavním vědeckém parku VIDA v Brně. Prohlédněte si vnitřní i venkovní expozici a využijte volnou vstupenku na nový 3D film Dinosauři.

Den dětí v Moravské galerii

V neděli můžete navštívit s dětmi Moravskou galerii. Po úspěšné knize Jak se dělá galerie vydává Moravská galerie další s názvem Jak namalovat vejce. Její autor ji v neděli pokřtí formou dobrodružné výpravy. Pro návštěvníky bude připravené občerstvení a znovuotevřené expozice v paláci.

Dny dětí v Lužánkách

O víkendu 30.5. a 31.5. vyrazte do Lužánek v Brně a užijte si, sice skromnější, ale o nic méně zábavný program pro celou rodinu. Čeká vás spousta soutěží, sportování a zábavy. Nutná je rezervace.

Olomoucký kraj

Den dětí s vojenskou technikou

Vydejte se oslavit Den dětí do Olomouce na akci ideální pro všechny milovníky vojenské techniky. Potěší vás soutěž ve střelbě ze vzduchovky, lukostřelba, malování, tvoření, přehlídka vojenské techniky a mnoho dalšího.

Dětský den a kácení máje

Domašově u Šternberka si můžete užít zábavné odpoledne s orientačním během, skákacím hradem, opékáním špekáčků a další zábavy. Akce se koná o něco déle, až 6.6., ale to vůbec nevadí. Součástí programu je také slavnostní kácení máje.

Moravskoslezský kraj

Dětský den ve Světě Techniky

Máte doma milovníky techniky, kteří touží odhalit tajemství nejrůznějších vynálezů a poznat technický pokrok od průmyslové revoluce po současnost? Vydejte se do Ostravy do Světa Techniky v Dolních Vítkovicích. Těšit se můžete v sobotu 30. května.

Zlínský kraj

Zábavný park Galaxie

Ve Zlíně můžete na den dětí vyrazit do zábavného parku Galaxie. Chystá se skvělá zábava, mnoho atrakcí a každý dětský návštěvník restaurace dostane zmrzlinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit na Den dětí 2020? Máme pro vás spoustu tipů na program pro celou rodinu