Menu
MotherClub.cz
Dětské hry

Jaké požadavky musí splnit písek do pískoviště?

Pro malé děti je hřiště centrem setkávání a seznamování se s vrstevníky. Při hře navíc děti přirozeně rozvíjí své motorické schopnosti. A aby vše probíhalo na jedničku, musí být i písek do pískoviště dokonalý. Přečtěte si, jaké nároky by měl takový písek splňovat.

Zdravotní předpoklady písku do dětského pískoviště

Základem života je zdraví. Proto je v případě písku pro pískoviště velmi důležitá nezávadnost. O jistotu, že je vše v pořádku, se postarají testy ve specializované laboratoři. Materiál se testuje podle Vyhlášky č. 238/2011 Sb., o stanovení hygienických limitů písku v pískovištích venkovních hracích ploch. Pokud dodaný vzorek všechny podmínky splní, stává se z něj certifikovaný písek do pískoviště.

Co chtějí děti od písku pro pískoviště?

Nejdůležitějším požadavkem vašich ratolestí je, aby jejich bábovičky a hrady držely svůj tvar. Toho lze docílit jednoduše. Stačí koupit písek pro dětská pískoviště v té správné frakci a složení. Optimální velikost jednotlivých zrnek je mezi 0,01 a 4 mm. Ta nejmenší složka je tvořená jílovými minerály, které se starají o soudržnost hmoty bábovičky. Drobounké kamínky do 4 mm jsou zase zodpovědné za sypkost suroviny. Teprve ta správně vyvážená směs uspokojí kreativní požadavky vašich nejdražších.

Splnění požadavků na písek pro pískoviště podle barvy

Výběrem kvalitního písku do pískoviště s certifikátem ve světle žluté barvě máte také zaručené, že nebude barvit oblečení vašich dětí. Existují například červené písky s vysokým obsahem železa, které obzvlášť za vlhka zbarví veškeré svršky do okrové barvy. Ani ty nejsilnější prací prostředky vám nepomůžou s vypráním. Bílý písek sice nepouští barvu, ale je tvarově nestálý a oslňuje. Tmavý až černý materiál také postrádá soudržnost, a navíc se v létě při přímém slunečním svitu extrémně zahřívá. Nákup kvalitního písku je důležitý.

Písek do pískoviště potřebuje údržbu

Aby si certifikovaný písek do pískoviště zachoval svou kvalitu, je potřebné s ním správně zacházet. Není dobré jej dezinfikovat chemikáliemi, protože ty by mohly v materiálu zůstávat po dlouhou dobu. Hrozí pak podráždění pokožky, alergická reakce nebo ekzém. Pro dezinfekci postačí osvícení slunečním zářením a jeho UV složka se postará o vymýcení většiny choroboplodných zárodků. Dalším nepříznivým vlivem na zdraví dětí je trus volně pohybujících se zvířat, proto zakrývejte pískoviště v době vaší nepřítomnosti.

Kde si pořídíte písek pro pískoviště?

V nabídce e-shopu Stonex.cz naleznete pytlovaný certifikovaný písek do dětského pískoviště, který je balený po 25 kg a usnadní vám manipulaci. Zabalený písek uložený na paletách si můžete objednat z pohodlí domova a dovezou vám jej až před bránu vašeho domova. Na infolince na vás čekají odborníci ochotni vám poradit s výběrem písku. Využijte dopravy zdarma již od jedné palety. Ušetříte tím čas a energii, kterou můžete věnovat svým nejdražším.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké požadavky musí splnit písek do pískoviště?