Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jaké květiny darovat ženě každý rok v den narození syna?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

22. 11. 2019

Šťastná to žena, která má tak pozorného manžela nebo přítele. Na světě jich je jako šafránu. Nebo je na vině nevědomost či nejistota mužů, kteří nevědí, jako květinu k této vzácné příležitosti darovat? Dámy, poraďme jim!

Dostávat květiny pravidelně, to je sen snad každé ženy. Všechny máme nějakou tu svou kytičku, kterou máme ze všech nejraději, stejně jako své děťátko. Jeho narození je milníkem v našem životě, který si rádi připomínáme. Sice se nám tehdy život převrátil úplně naruby, zároveň nám to ale přineslo hodně nových zážitků a radostných chvil.

To, že si tatínek vzpomene a daruje ženě každý rok v den narození potomka kytici jen dokazuje, že i on je šťastný a váží si vás.

Jaké květiny darovat k narození dítěte?

Narození dítěte je radostná událost, která si zaslouží květiny. Je jedno, zda je tatínek darujeme novopečené mamince, nebo jimi blahopřeje k narození pokračovatele rodu kamarád, známý, prarodič nebo kdokoli jiný.

Jakou květinu ženě donést?

Květiny pro matku

Štěstí života

Vybrat správnou květinu se možná zdá těžké. Opak je ale pravdou. Květina asi žádnou ženu neurazí a je jedno, zda jde o pugét z květinářství, nebo o malou kytičku natrhanou na louce nebo zahrádce. Důležité je, že jste nezapomněli.

 • Nejlepší je řídit se preferencemi ženy. Jaké květiny má ráda, takové jí darujte.
 • Narodil se chlapeček? Klidně sáhněte po modrých květinách.
 • Je novým človíčkem na tomto světě holčička? Sáhněte po malém pugétu růžových kvítků.
 • Ideální jsou růže, germínky, frézie nebo další květiny „něžného“ vzhledu.
 • Nevíte, jaké květiny se do kytice hodí? Zkuste poodhalit tajemství květomluvy.

Čtěte také: Tajemství modré růže

Vložit obrázek Jsi mi vzácná

K čemu slouží květomluva?

Každá květina a její barva promlouvají jazykem sobě vlastním – květomluvou. Dřív ji musel každý ovládat. Postupem času ale upadla v zapomnění, ze kterého se nyní pomalu, ale jistě probouzí. Zatím ji ovládají hlavně floristé a pár dalších lidí, časem se jí naučí porozumět většina z nás.

 • Bílá lilie je symbol čistoty a nevinnosti.
 • Rudá růže symbolizuje vášeň.
 • Slunečnice říká „Jsi sluncem mého života“.
 • Germínka hovoří a pravé lásce.
 • Frézie vyjadřuje uznání a radost.
 • Růžové tulipány promlouvají o lásce, něze i radosti.
Květiny pro maminku

Jsi mi vzácná

Náš tip: Nejste v ten významný den doma? Využijte rozvoz květin a pošlete mamince svého syna kytičku prostřednictvím kurýra. Nezapomeňte připojit pár milých slůvek, které v květinářství napíší na kartičku a tu pak přiloží ke kytici.

Správně zvolená kytička je dárkem, který nikoho nezklame. Řekne víc než tisíc slov. Zkuste využít řeči květin i vy! Zavzpomínejte na ty nečekaně silné chvíle, kdy se zrodil nový život.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké květiny darovat ženě každý rok v den narození syna?