Menu
MotherClub.cz
Výchova dětí

Jaké jsou děti ve znamení blíženců? Patří k těm, které se nejdříve naučí mluvit!

Čekáte malého blížence, nebo již máte dítě blížence doma? Pak jistě víte, že tyto děti nejednoho rodiče pořádně “provětrají” a postarají se celé rodině o “pořádnou zábavu”. Dítě blíženec je nezkrotný živel a velice živě se o všechno kolem sebe zajímá. Jak se dítě narozené ve znamení blíženců projevuje, jakou mívá obvykle povahu a jak bychom se jako rodiče k takovýmto dětem měli chovat?

Blíženec a co se o něm povídá

Znamení blíženců patří mezi vzdušná znamení, konkrétně mezi nejproměnlivější znamení zvěrokruhu. Vládcem blíženců je planeta Merkur, božský Hermes, boží posel a symbol komunikace. O blížencích se obecně traduje, že jsou velmi nestálí, vrtošiví, zvědaví, upovídaní, živí, nespolehliví, impulzivní a neklidní. To všechno je pravda, ale vlastnosti dané osobnosti jsou vždy velmi individuální.

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

Není blíženec jako blíženec! I když nemůžeme vytrhávat z kontextu vlastnosti charakteristické pro dané znamení a připisovat je všem miminkům, která se zrovna ve znamení blížence narodí, přesto existují typické vlastnosti pro blížence. Faktem však zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte. Nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a také ascendent.

Jak vypočítat ascendent a proč je tak důležitý čas narození?

Dvanáct znamení zvěrokruhu představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení blížence tedy mají své souhrnné rysy povahy a chování, o nichž by jejich rodiče měli vědět a podle toho ke svým dětem také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení blížence?

Dítě blíženec a jeho charakteristika (21. května – 20. června)

Dítě narozené ve znamení blíženců poznáte snadno. S neuvěřitelnou živostí a lehkostí se dere na svět a chce hledat, zkoumat, poznávat. Miminka blíženci bývají velmi aktivní a živá, říká se jim “živé stříbro”. Tyto děti jsou zkrátka jako rtuť. Velice brzy začnou mluvit i chodit, jejich vývoj bývá zpravidla poměrně rychlý, nebaví je totiž jen ležet a nic nedělat. Můžete se skutečně setkat s tím, že dítě blíženec se rychle naučí mluvit a bude vám pokládat velmi mnoho otázek.

Ničím neobvyklým není ani rané čtení, tedy mnohé děti narozené ve znamení blíženců jsou prudce inteligentní, zvídavé a rychle se samy naučí číst ještě před nástupem do první třídy, aby mohly hltat encyklopedie a knihy. Obvykle bývají jazykově nadané a zajímají je nejrůznější informace. Může stát, že je nebudou bavit knihy, ale už jako batolata budou chtít poznávat různé elektronické přístroje a neodtrhnete je od mobilů, tabletů či notebooků. Jejich zájmy mohou být různé, často je to také výtvarné umění nebo sport.

Jejich neuvěřitelná všestrannost může být někdy až matoucí či obtěžující, budou chtít všechno vyzkoušet, ale záhy je třeba konkrétní zájem opustí a vrhnou se zase na něco jiného, a pro ně nového. Každé dítě je však samozřejmě jiné.

Jaké je dítě narozené ve znamení blíženců?

Dítě blíženec si potřebuje popovídat. Obvykle nemá rádo samotu, má více kamarádů a rádo sdílí své poznatky a informace. Hodně se rodičů vyptává, používá slůvko „proč“ a úplně vás zasype otázkami. Děti blíženci vymýšlejí nejrůznější kreativní hry, chtějí napodobovat dospělé, všechno poznat a vyzkoušet. Neposedí a rozhodně nebudou patřit k těm, kteří zůstanou tam, kde je posadíte.

Dítě blíženec může být i více introvertní, ale o to více se bude uchylovat ke knihám a počítačům, zjišťovat si pro sebe informace, které ho zajímají. Bude mít svůj bohatý vnitřní svět. Nemusí jít tedy vždy pouze o človíčka, který potřebuje být otevřený, aktivní a obklopený kamarády, které i navádí k různým lumpárnám.

Mnohým blížencům ale vyhovují například kolektivní sporty a míčové hry, v kolektivu jsou většinou oblíbení nebo se také snaží být dominantní a vůdčí, což je vidět právě i v těchto kolektivních hrách. Ale nemusí to být pravidlem. Navíc si časem můžete všimnout, že zájmy blíženců bývají mnohdy prchavé a pomíjivé. Jak rychle přišly, tak rychle odejdou. Totéž někteří blíženci dělají svým kamarádům.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení blíženců?

Dítě blíženec je velmi zvídavé a neposedné. Je dobré, když má veškerý respekt a podporu ze strany rodičů v poznávání světa a ve svých zájmech a zálibách. Dítě narozené ve znamení blíženců potřebuje dostatek podnětů a zábavy, pokud je nemá, vymyslí si odpovídající zábavu samo. Je neuvěřitelně hravé a tvůrčí, proto dokáže kouzlit i s málem a vymýšlet to, co by třeba jiné dítě ani nenapadlo. Samozřejmostí je, že to mohou být i pěkné lumpárny.

Blíženci jsou rychlí a živí, musíte být jako rodiče připraveni na spoustu otázek a mít opravdu dobrý postřeh. Blíženci totiž patří k nejbystřejším znamením, těžko před nimi něco utajíte a rozhodně ze sebe nenechají ani dělat hlupáky. Potřebují, abyste je respektovali a uznávali, zapojili do dění rodiny, aby mohli rozhodovat o rodinných záležitostech. Často vám upřímně a otevřeně řeknou, co si myslí, až vás překvapí, jak velkou pravdu mají. Potřebují svobodu slova i mysli, dostatek vzduchu a pohybu. Obvykle mají rádi vítr (protože jsou sami jako vítr) a nevadí jim změny, dobrodružství, cestování a množství zajímavých kroužků.

Blíženci mají i šikovné ruce a potřebují je zaměstnat. Vyhovuje jim kreslení, keramika, ruční práce nebo pletení náramků. Dítě blížence byste určitě měli přihlásit do základní umělecké školy dle preferencí jeho zájmů a dle nadání, vyhovuje mu jakákoliv tvůrčí činnost, divadelní kroužek, může i samo začít psát básničky, povídky, psát hudební texty, točit videa, učit se cizí jazyky a podobně. Bude se obklopovat inteligencí (inteligentními lidmi, zvířaty nebo stroji) a prahnout po poznání, ve škole mu to skvěle půjde, ale možná bude mít problémy se soustředěním se na jednu věc.

Dítě blíženec a zdravotní problémy

Blíženci mohou mít potíže s dýchacími cestami. Mohou trpět na časté infekce dýchací soustavy, především rýmy, záněty průdušek, případně také na astma a nejrůznější alergie. Je dobré je otužovat, potřebují čerstvý vzduch a zdravou stravu, jinak bude jejich obranyschopnost oslabená a po vstupu do kolektivu budou neustále “na hromadě”.

Blíženci mají také citlivé ruce a ramena, v pozdějším věku je mohou trápit bolesti nebo potíže v oblasti rukou a hrudní (případně i krční) páteře. Mohou být hypersenzitivní a nervózní, cítit neustálý neklid, proto je dobré, aby se blíženci vyhýbali stresu a naučili se najít si své prostředky k tomu, aby se udržovali v klidu a v dobré psychické pohodě.

Dítě blíženec a budoucí povolání

Blíženec někdy působí dojmem, že je až příliš všestranný, že někdy neví co chce, nebo je nestálý, nevyrovnaný a proměnlivý, že u ničeho dlouho nevydrží. Může tedy často střídat zaměstnání a dlouho se takzvaně hledat. To však neplatí pro všechny blížence. Navíc pokud si blíženec vybere proměnlivé a podnětné zaměstnání, ve kterém se nebude nudit a bude poznávat všechno nové, bude to pro něj rozhodně skvělá a uspokojivá volba.

Může být řidičem z povolání, umělcem, skvělým žurnalistou a reportérem, překladatelem, spisovatelem, ale i tiskovým mluvčím, manažerem, dabérem, řečníkem, komentátorem, politikem.

Blíženec se dokáže velmi dobře živit hlasem, nebo psaním. Je velmi výřečný, inteligentní, zvídavý, umí klást otázky, je flexibilní a zajímá se o všechno a je velmi všestranný, takže i když nevyniká na 100 % v konkrétní oblasti, může překvapit svými všeobecnými znalostmi a přehledem, což se mu do života rozhodně hodí. Blíženec je i mistrem proměn, takže i tento fakt se mu může hodit při dosahování svých cílů a úspěchů.

Jaké budou děti narozené ve znamení blížence v roce 2021?

Děti narozené ve znamení blížence v roce 2021 budou velmi kreativní, umělecky nadané a vnímavé. Možná až příliš. Měly být od začátku vedeny k jisté praktičnosti a k tomu, aby uměly rozeznat, co je v životě správné, pravé a důležité, a co jsou jen pouhé iluze a vzdušné zámky. Jejich nestabilita bude patrná a někdy i přímo úměrná jejich výjimečnosti. Děti narozené v poslední blížencové dekádě budou o to více hrdé a energické, budou mít bojovného ducha.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Právě čtete

Jaké jsou děti ve znamení blíženců? Patří k těm, které se nejdříve naučí mluvit!