Menu
MotherClub.cz
Peníze na mateřské

Jak získat půjčku na mateřské? Jde to i zdarma

Mateřská je na jednu stranu poměrně příjemným obdobím, kdy vychováváte své dítě, ale i obdobím nepříjemným, jelikož podpora státu s ohledem na finance není příliš štědrá. Není proto nic neobvyklého, že se mnoho maminek dostane do finanční tísně. Zde může pomoci například i půjčka. Jak ji získat, pokud jste na mateřské? Poradíme vám.

Zajímejte se o možnosti získání

Pokud nějaký z poskytovatelů nabízí peníze i maminkám na mateřské dovolené, tak se tím velmi často chlubí, jelikož se tím odlišuje od ostatních. Dnes není půjčka na mateřské zase až tak nic zvláštního a existuje několik poskytovatelů, u kterých není problém ji získat. Vždy je třeba hledět na to, aby daná půjčka byla určená skutečně i pro vás. A to s ohledem na to, abyste peníze získala buď tak, že jako příjem poslouží vaše mateřská, nebo tak, že příjem nebude brán ani v potaz. To jsou dvě hlavní možnosti, které jsou právě u maminek velmi oblíbené.

Hledejte v segmentu mikropůjček

Poskytovatelů je na našem trhu na několik desítek a tak nemusí být vždy jednoduché vybrat toho pravého, který by vám peníze půjčil. Pokud budeme konkrétnější, tak vám můžeme poradit cestu, se kterou zaručeně nešlápnete vedle. Doporučíme se soustředit na segment mikropůjček, který je v tomto ohledu nejlepší volbou. Sem patří třeba Zaplo půjčka, která je pro maminky na mateřské dovolené velmi dobrou volbou. I proto i řada maminek využívá. Když se podíváme na hlavní charakteristiku, je poměrně jasná:

  • Možnost půjčky až 20 000 Kč
  • Splatnost v délce 30 dní
  • Jednoduché a rychlé vyřízení

Hleďte i na výhodnost

Konkrétní tipy, podle čeho půjčku vybrat, aby vám byla s velkou pravděpodobností schválena, od nás již máte. Nyní se podívejme také na to, že byste měla hledět i na výhodnost. Ideální je sledovat RPSN a držet se jednoho důležitého pravidla. Čím je daná hodnota menší, tím pochopitelně lépe. Tím výhodnější vaše půjčka bude. Dnes už nemusí být problém získat takovou, která bude mít sazbu v nižších jednotkách procent. I když maminkám většinou půjčí nebankovní společnosti, musíme říci, že ty v poslední době jasně ukazují, že výhodnost se stále blíží k bankovním poskytovatelům.

Dále nezapomínejte také na to, lze získat i půjčku, která bude zcela zdarma. Ano, i toto nabídne půjčka do výplaty, která je v poslední době velmi zajímavým úvěrovým produktem. Nejenom pro maminky na mateřské. Pokud peníze vrátíte ve zvolený termín, můžete si být jisti:

  • Nulovou úrokovou sazbou
  • Nulovým RPSN
  • Nulovými poplatky

Nebojte se různých alternativ

Jak jsme uvedli, půjčku na mateřské jenom těžko nabídnou banky, ale v nebankovním segmentu už není takový problém najít odpovídající řešení. S čím je také dobré počítat, to je i fakt, že dnes na trhu existují i různé další, alternativní způsoby získání peněz. Jsou to P2P půjčky. Unikátní jsou v tom, že se zde na váš úvěr skládají jednotliví lidé. Koncept některých z nich je takový, že si o půjčku požádáte, uvedete, co můžete a nemůžete doložit a je na nich, zda vám peníze dají, nebo nikoliv. Pro maminky na mateřské dovolené také zajímavá volba. Navíc poslední údaje ukazují, že lidé nemají problém právě takovým ženám půjčit.

Vybírejte s ohledem na své možnosti

Pokud půjčku vybíráte, nezapomínejte také na to, že byste neměla zapomínat i na důležitou věc. A to jsou vaše finanční možnosti spojené s tím, aby byl úvěr bez problémů splacený. Pokud jde o mikropůjčku, berte si jenom tolik, aby to vaše mateřská v den splatnosti pokryla. U běžných půjček se zaměřte právě na to, aby výše splátky odpovídala vašim finančním možnostem a vám zbývaly peníze jak na běžný život, tak i na vše, co bude potřebovat vaše děťátko, o které je třeba se starat.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak získat půjčku na mateřské? Jde to i zdarma