Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Jak začít s dobrodružstvím v podobě potápění?

Jestliže se chcete pustit do dobrodružství s názvem potápění, bude dobré, když se nejdříve o tomto sportu dozvíte pár užitečných informací. Ty vám totiž mohou začátky velmi usnadnit. Na následujících řádcích si o potápění povíme vše podstatné. Pokud jste se tedy v tomto sportu zhlédly, pojďte se něco málo dozvědět s námi!

Jaké oblečení se hodí na potápění?

Na potápění si můžeme obstarat plavky nebo neoprenový oblek. Také jsou nám k dispozici speciální neoprenová trika a legíny či šortky. Variant je více a záleží tedy především na nás a na tom, v jaké hloubce se budeme potápět. Pro začátek však doporučujeme klasické šnorchlování u hladiny. Oblečení na potápění by mělo být vyrobené jen z tech nejkvalitnějších a z odolných materiálů. Ty by měly být také rychleschnoucí. Dobré je i to, když vás speciální plavky či neoprenové oblečení chrání před nebezpečným UV zářením. Jestliže budete totiž šnorchlovat u hladiny, hrozí vám spálení od sluníčka. Každý začínající potápěč by neměl zapomínat ani na kvalitní obuv. Vhodné boty na potápění najdete např. i zde: https://sportano.cz/snorkeling. Tady si potápěčské kousky vybere i ten nejnáročnější zákazník. O vhodné obuvi se více dočtete níže.

Potápění

Jaké doplňky si pořídit na potápění?

Na potápění se vám budou hodit i speciální potápěčské doplňky. Začátečníci si vystačí s obličejovou maskou a se šnorchlem. Někteří se mohou spokojit s potápěcími brýlemi a se šnorchlem. Vhodné je, když jsou maska a šnorchl kompatibilní. Snadno je tak k sobě připevníte a set vám bude u sebe dobře držet. Většinou je dobré nakupovat potápěčské doplňky u jedné značky. Výrobci totiž jednotlivé prvky navrhují tak, aby k sobě dobře seděly. A to nejen funkčně, ale dokonce i barevně a strukturou. Ostatně i pod vodou vám to může slušet. Vhodné doplňky na potápění najdete např. i na oblíbeném e-shopu Sportano.cz.

Nezapomínejte pak na to, že vám a vašim dětem musí potápěcí maska dobře padnout. Klidně si můžete potápěčskou výbavu zkusit nejdříve u sebe ve vaně. Využít můžete k testování i zahradní bazén. Na vodní hladině v přírodě si pak budete více jistí. Na potápění si pak můžete obstarat i ploutve. Hodit by se vám mohly i speciální vodotěsné hodinky.

Potápění

Jakých zásad se držet při potápění?

S potápěním se vždy pojí i různá rizika. Naše bezpečí a bezpečí našich ratolestí by tak mělo být vždy na prvním místě. Nejdříve je nutné, abychom naše děti naučili dobře plavat. To samé platí samozřejmě i o nás. Pokud už jste si s dětmi v plavání jistí, můžete se vrhnout do terénu. Ale pozor! K zkoumání pod hladinou vždy vybírejte přehledná místa, kde je potápění dovoleno. Zvláště u moře si pak všímejte výstražných tabulí, které vás mohou na nebezpečí ve vodě upozornit. Než se pustíte na velkou vodu, raději vyzkoušejte potápění v bezpečném bazénu s plavčíkem či přímo na kurzu potápění. O ty u nás není nouze. Stačí si jen vyhledat nejbližší krytý bazén a poptat se na nabídku.

Vám i vašim dětem vždy pořiďte kvalitní potápěčské oblečení, obuv a doplňky. Vše by mělo vám i dětem padnout tzv. na míru. Dětem na potápění můžete pořídit i ploutve. Pokud však vaše děti trpí nedostatkem magnezia a mohou mít v nohách křeče, raději na ploutve zapomeňte. V tomto případě bude lepší zvolit klasické boty do vody na potápění. Vybírejte však lehké kousky, které děti nepotáhnou ke dnu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak začít s dobrodružstvím v podobě potápění?