Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jak vybrat vhodný šperk pro dítě?

Ano, šperk je skvělým dárkem i pro děti. Pokud vám však výběr dětského šperku dělá vrásky, máme pro vás několik rad, díky kterým to bez problémů zvládnete. Na co si dát pozor a jaké šperky jsou vhodné pro děti různých věkových kategorií, najdete v našem článku.

Na co si dávat při výběru pozor?

U dětských šperků je třeba zohlednit několik důležitých vlastností:

Materiál, ze kterého je šperk vyroben, by měl být hypoalergenní, zejména pro nejmenší děti. Nejlepší volbou je proto zlato a chirurgická ocel. Vhodné jsou také titanové šperky, které však mají na trhu menší zastoupení. Pro větší děti klidně sáhněte po stříbrných kouscích. Vyhněte se různým bižuterním kovům s neznámým obsahem. Ty nejčastěji způsobují alergické reakce.

Velmi důležitá je bezpečnost. U malých dětí se vyhněte řetízkům a náhrdelníkům. Náušnice by měly mít pohodlné zapínání, které vám usnadní jejich nasazování a zároveň dítě nebudou tlačit. Myslete také na dobré uchycení visících částí, aby nedošlo k jejich ztrátě nebo případnému spolknutí.

Podle čeho vybírat?

  • Věk a zájmy – věk je klíčovým faktorem, od kterého se vše odvíjí. Myslete však také na preference dítěte. Některé může toužit po rozkošných dětských motivech, jiné se chtějí podobat svým rodičům a nosit něco neutrálního.
  • Velikost a délka – přizpůsobte ji věku a postavě dítěte tak, aby mu bylo nošení pohodlné.
  • Trendy – u starších dětí budou určitě hrát roli aktuální módní trendy, oblíbení hrdinové a jejich styl.
  • Personalizace – pokud chcete darovat jedinečný šperk se speciálním významem, zvolte personalizované šperky s iniciálami nebo znamením. Na jednoduché a hladké šperky můžete dát vyrýt jméno, datum narození nebo milý vzkaz.
Dětské náušnice

Jaké šperky jsou ideální pro různé věkové kategorie?

Dárek pro miminko

Pokud chcete koupit šperk, který bude dítě nosit již nyní, nejlepší volbou jsou náušnice nebo náramek. Jaké náušnice pro miminko vybrat? Tradičně se holčičkám po narození kupují zlaté náušničky. Nejoblíbenější je zapínání na brizuru, a tedy zepředu, což usnadňuje manipulaci. Můžete se setkat také se zapínáním na šroubek. Milým dárkem může být také šňůrkový náramek, vhodný jak pro holčičku, tak pro chlapečka. Často se však miminkům kupují šperky, které slouží jako památka. V takovém případě klidně sáhněte po zlatém řetízku s přívěskem, který může dítě nosit, až vyroste.

Šperk pro děti

Pro větší děti vybírejte z oblíbených dětských motivů, jako jsou srdíčka, květiny, zvířátka nebo hrdinové z filmů a pohádek. Náušnice by měly být přizpůsobeny drobným dětským ouškům a neměly by příliš viset. Dlouhé části náušnic se mohou velmi snadno zachytit o oblečení. Vhodné jsou také různé náramky, náhrdelníky nebo řetízky s přívěsky. Ideální délka dětských řetízků je 35-40 cm.

Co darovat teenagerům?

Tady vás téměř nic neomezuje a můžete vybírat šperk jako pro dospělého člověka. Mezi mladými lidmi je velmi populární značka Pandora a její oblíbené náramky s korálky. Pěkným dárkem pro kulatých 15 mohou být také symbolické šperky, které vyjádří vaše přání nebo povahu dítěte. Sáhněte například po rodinných symbolech, ochranném andělovi nebo čtyřlístku pro štěstí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat vhodný šperk pro dítě?